Puchar Polski w Szosowych Maratonach Rowerowych 2018

Oborniki Wlkp.
14.04

Śrem
21.04

Stargard
12.05

Wolsztyn
19.05

Radków
26.05

Łask
03.06

Rewal
16.06

Nowogard
23.06

Nietążkowo
7.07

Karpacz
14.07

Zieleniec
28.07

Lubomierz
12.08

Gryfice
18.08

Choszczno
1.09
Wyścig, nie wyścig?
28 marca 2011
Zapisy na Żądło Szerszenia
3 kwietnia 2011

„Jest Was 5 i tworzycie drużynę? Teraz macie okazję to udowodnić!” – takie hasło towarzyszyło pierwszej edycji Amber Road. Sprawdziło się, więc obowiązuje i w tym roku. Z tą jednak różnicą, iż sukces zeszłorocznej drużynówki pozwala organizatorom Amber Road twierdzić, że to jedyna tego typu impreza kolarska w Polsce. Nie byliby tacy pyszni, gdyby nie Wasz udział, Wasze komentarze i ciepła słowa :)

Amber Road 2011 - Gostyń - 27 sierpnia 2011

Amber Road w 2011 wystartuje na trasy powiatu gostyńskiego w wakacyjną sobotę, 27 sierpnia. Gostyński Klub Rowerowy oraz Starostwo Powiatowe w Gostyniu zapraszają wszystkich miłośników kolarstwa do wzięcia udziału w drugiej edycji tej znakomitej imprezy, teraz w randze Mistrzostw Polski w drużynowej jeździe na czas amatorskich zespołów kolarskich.

W tym roku spodziewać należy się kilku organizacyjnych zmian. Brak strategicznego partnera sprawił, że w tym roku wpisowe nie będzie zwracane. Dobra wiadomość jest taka, że opłata startowa się nie zmienia. W zamian jednak więcej drużyn, bo aż 30 wziąć może udział w wyścigu. Każdy team będzie też mógł zgłosić dowolną ilość zespołów, choć, jak uprzedzają organizatorzy: „w granicach, cechujących przecież kolarzy, przyzwoitości i zdrowego rozsądku”. O zakwalifikowaniu do drużynówki decyduje kolejność zgłoszeń i uregulowania wpisowego.

Drugą istotną zmiana jest miejsce startu i mety. Wyjątkowo w tym roku całe przedsięwzięcie odbędzie się na Głogówku (Bazylika na Świętej Górze), czyli w miejscu, z którego rok temu odbywał się start ostry. W konsekwencji reorganizacji uległa trasa wyścigu i nie jest wykluczone, iż jakaś korekta w jej przebiegu może jeszcze nastąpić.

Organizatorom zależy, by Wasz przejazd był jak najmniej zakłócony przez niedociągnięcia jakościowe naszych dróg, a jednocześnie trasa sama w sobie pozwalała na jak najlepszą i najskuteczniejszą współpracę w ramach drużyny, a więc dała Wam to, co w tych zawodach jest najistotniejsze – ducha partnerstwa.

Niniejszym ogłaszamy, iż Amber Road 2011, nad którym Supermaraton sprawuje medialną pieczę, wystartował! Swoje drużyny zgłosić możecie tutaj.

Więcej informacji na stronie Amber Road 2011.

Kontakt z organizatorem:
Komandor Zawodów
Radosław Frydryszak
kom. 668171167 / e-mail: poczta@amber-road.pl

Facebook