Puchar Polski w Szosowych Maratonach Rowerowych 2018

Oborniki Wlkp.
14.04

Śrem
21.04

Stargard
12.05

Wolsztyn
19.05

Radków
26.05

Łask
03.06

Rewal
16.06

Nowogard
23.06

Nietążkowo
7.07

Karpacz
14.07

Zieleniec
28.07

Lubomierz
12.08

Gryfice
18.08

Choszczno
1.09
Wjazd na Okraj tradycyjnie 15 sierpnia
26 lipca 2010
Memoriał Fisha po raz trzeci
3 sierpnia 2010

Sezon kolarski w pełni. Co rusz na stacjach sportowych emitowane są relacje z najbardziej znanych wyścigów. Siedząc w fotelu obserwujemy zmagania zawodowców, przyglądamy się scenerii, w jakiej na twarzach zawodników pojawiają się pot i łzy. Jesteśmy świadkami małych i wielkich dramatów. Niejeden z nas chciałby spróbować jak to jest walczyć z bólem, zmierzać się z granicami własnej wytrzymałości. Myślisz, że to niemożliwe? Otóż nie! Cudze chwalicie a swego nie znacie….

Zainteresowany? Uchylę Wam rąbka tajemnicy. Jest taka kotlina w Polsce, gdzie wszystko jest możliwe. Kotlina Kłodzka. I właśnie tutaj, między 6 a 8 sierpnia odbywa się najtrudniejszy maraton szosowy w Polsce – Klasyk Kłodzki. Spytasz, dlaczego najtrudniejszy? Otóż, dlatego, że przygotowany jest z myślą o ludziach, którzy nie boją się gór, zmiennej pogody a także chcą poznać uczucie satysfakcji po pokonaniu własnych słabości. Przygotowany przez tych i dla tych, którzy kochają rower.

Klasyk Kłodzki daje Ci szansę poznania najpiękniejszych zakątków Ziemi Kłodzkiej. Startujemy z Zieleńca, znanego bardziej jako zimowa baza narciarska, a następnie udajemy się w stronę Mostowic, gdzie przekraczamy granicę i wkraczamy do Republiki Czeskiej. Trasa wiedzie przez strome podjazdy w Czechach, następnie wraca do Polski gdzie poprowadzi nas na Drogę Sudecką, Przełęcz Puchaczówkę. Jeżeli myślisz, że to wszystko, co jesteśmy w stanie zaoferować, to się mylisz!

Specjalnie dla Was stworzyliśmy trzy dystanse, aby każdy mógł poczuć ogień w płucach podczas wspinaczki krętymi górskimi drogami, które prowadzą kolarzy przez Góry Bystrzyckie, Góry Krowiarki i Góry Orlickie. Jeżeli jesteś zaprawiony w boju, uwielbiasz długie dystanse, to dla Ciebie jest dystans Giga- 200 km i 3646 metrów przewyższeń. Jeżeli gustujesz w nieco krótszych „przejażdżkach”, to zapraszamy na dystans Mega, czyli 115 km i 2150 metrów przewyższeń. Ale hola hola ! Pamiętamy też o tych, którzy chcą się doskonale bawić, zawrzeć rowerowe przyjaźnie i po raz pierwszy zasmakować trudu supermaratonu w prawdziwych górach. To dla Was jest trasa Mini licząca 65 km i 1286 metrów przewyższeń.

Ale to nie wszystko! Tak jak w zeszłym roku, tak i teraz, zapraszamy do uczestnictwa osoby niepełnosprawne. Dla Was stworzyliśmy kategorię N. N, bo jesteście Niesamowici, Niepowtarzalni i Niezwyciężeni. Bo pokażecie, kto tu tak naprawdę rządzi!

W zeszłym roku na linii startu stanęło 444 kolarzy z całego świata. Wśród nich również kobiety! Przez jednego z uczestników Klasyk Kłodzki został nazwany „Pro Tourem w pigułce”. Dlaczego? Dlatego, że „pogoda jak na Tour de Pologne, długość jak w Giro d’Italia, podjazdy jak w Tour de France, stan drogi jak w Paris Roubaix„. A jacy bohaterowie! Każdy z Was może nim zostać. Wystarczy chcieć i wypełnić formularz zgłoszeniowy.

Czy warto? Oczywiście! Poznasz wielu wspaniałych ludzi, zobaczysz przepiękne widoki, odczujesz magiczną atmosferę supermaratonu, dzięki której czujesz się jak w domu. Na rowerze każdy kolarz niezależnie od tego, czy jest młody, czy należy już do „starszaków” jest równy! To tutaj, niezależnie od miejsca, otrzymasz medal i dyplom ukończenia Klasyka Kłodzkiego. Bo dla nas każdy z Was jest zwycięzcą!

Chcesz spróbować? Nic prostszego, wszystko jest na wyciągnięcie Twojej ręki! Bierz urlop, pakuj się i 7 sierpnia przyjedź do nas. Czekamy na Ciebie!

Zapraszamy!
Katarzyna Michalik
www.klasykklodzki.com

Facebook