Puchar Polski w Szosowych Maratonach Rowerowych 2018

Oborniki Wlkp.
14.04

Śrem
28.04

Stargard
12.05

Wolsztyn
19.05

Radków
26.05

Łask
03.06

Rewal
16.06

Nowogard
23.06

Nietążkowo
7.07

Karpacz
14.07

Zieleniec
28.07

Lubomierz
12.08

Gryfice
18.08

Choszczno
1.09
Liczyrzepa we wrześniu, a już filmowo zaprasza
5 maja 2014
Ważne informacje przed maratonem w Świnoujściu
6 maja 2014

Swoisty rodzaj pętli, która uzależnia i sprawia, ze człowiek staje się bezgranicznie szczęśliwym. I chociaż tekst o maratonie kolarskim zaczyna się zgodnie z zasadami Alfreda Hitchcocka to dalej nie będzie wcale gorzej tylko coraz lepiej i lepiej.

Klasyk Radkowski - Pętla Stołowogórska - Radków

Klub Kolarski Ziemi Kłodzkiej od wielu lat jest sprawdzonym organizatorem imprez kolarskich na najwyższym, nie waham się tego słowa użyć, światowym poziomie.

W sobotni, bez wątpienia pełen atrakcji dzień, 24 maja 2014 roku, rozpocznie się 5. już Maraton – Klasyk Radkowski, mający swoja nazwę własną, „Pętla Stołowogórska”, uzasadniający w pełni użycie takiego tytułu informacji o imprezie kolarskiej. Nawet, a zwłaszcza tak ekstremalnej jak, Supermaraton Górski, który jest jedną z eliminacji Pucharu Polski w Maratonach Szosowych 2014.

Profesjonalizm organizatorów sprawia, że chętnie współpracują przy organizacji, zarówno organizacje samorządowe z polskiej strony jak również organizacje i wolontariusze z obu stron granicy. Wspólna organizacja integruje i uczy obie strony tolerancji i poszanowania, które przy okazji imprezy sportowej mają swój dalszy ciąg w kontaktach osobistych.

Klasyk Radkowski - Pętla Stołowogórska - Radków

Mimo że tegoroczny klasyk jest dopiero piąty to w światku kolarzy, zarówno po polskiej jak i po czeskiej stronie granicy, cieszy się ogromnym powodzeniem. To zmusiło organizatorów do ograniczenia ilości startujących do 350 uczestników. Jednym z warunków jest dokonanie wpłaty na konto organizatora. Jednak, jeśli lista uczestników osiągnie graniczną liczbę zapisy zostaną zakończone, a o ostatecznym zakwalifikowaniu będzie decydowała data wpływu na konto organizatora.

Przypominam, że wpisowe należy wpłacić na konto organizatora:
92 9536 0001 2001 0005 0731 0001 GBS Radków Z/S w Nowej Rudzie Klub Kolarski Ziemi Kłodzkiej Dopisek: Klasyk Radkowski 2014

W celu dopełnienia formalności należy wypełnić formularz zgłoszeniowy na stronie internetowej organizatora. W formularzu należy podać swoje dane osobowe: imię, nazwisko, adres, datę urodzenia, telefon kontaktowy, rodzaj roweru (szosowy lub inny), nazwę klubu lub organizacji, planowany dystans oraz przewidywany czas przejazdu dystansu.

Wszystkie informacje o „Pętli…” znajdują się na stronie internetowej organizatora www.klasykklodzki.com

Klub Kolarski Ziemi Kłodzkiej w Nowej Rudzie dba nie tylko o prawidłową i zgodną z przepisami i zasadami organizację, ale również kierując się empatią do uczestników proponuje zapoznanie się z dekalogiem maratończyka, uczestnika Pętli Stołowogórskiej.

KLasyk radkowski - Pętla Stołowogórska - Radków

Jestem przekonany, że każdy kolarz pokonujący nie tylko trasy zorganizowanych imprez ale również w trakcie treningów czy jazdy rekreacyjnej powinien zapoznać się z tymi zasadami i co ważniejsze stosować je w praktyce. Wtedy na pewno będzie szczęśliwie pokonywał wszystkie trasy i co jest nie bez znaczenia będzie bezpieczny i zapewni bezpieczeństwo innym. Ten swoisty dekalog zawiera również klauzulę dotyczącą konsekwencji, z którymi powinien się liczyć ten, kto nie przestrzega, nie tylko zasad maratończyka.

Maraton górski nie należy do najłatwiejszych a mimo wszystko startują w nim nie tylko juniorzy i seniorzy ale bez żadnej fałszywej skromności również oldboje. I dają radę i nie przyjeżdżają ostatni. To najlepszy dowód przewagi ducha nad materią, dający wiarygodne i niepodważalne świadectwo, że jeżeli się chce to można. Niekoniecznie przenosić ale przynajmniej pokonywać góry, ciesząc oczy wspaniałymi panoramami, dając wykazać się ciału i dawać szansę na pokonywanie własnych słabości.

Wiem, to wszystko aż za dobrze, bo na własnej skórze się przekonałem i wiem, że to jedno z najbardziej wartościowych uzależnień, jakie warto w sobie rozwijać i być mu wiernym, bezapelacyjnie do końca…

Krzysztof Woliński
bez wątpienia początkujący, ale jednak oldboj

Strona organizatora (klik).