Puchar Polski w Szosowych Maratonach Rowerowych 2018

Oborniki Wlkp.
14.04

Śrem
21.04

Stargard
12.05

Wolsztyn
19.05

Radków
26.05

Łask
03.06

Rewal
16.06

Nowogard
23.06

Nietążkowo
7.07

Karpacz
14.07

Zieleniec
28.07

Lubomierz
12.08

Gryfice
18.08

Choszczno
1.09
Liczyrzepa zaprasza na maraton
9 kwietnia 2010
Można się już zapisać na Łobeski Maraton Rowerowy
15 kwietnia 2010

Do Klasyka Radkowskiego, pierwszego górskiego maratonu w sezonie 2010 zostało niespełna 3,5 tygodnia. Już 8 maja na starcie staną najwięksi twardziele, którzy mają wystarczająco dużo odwagi i pokory, by zmierzyć się z podjazdami i zjazdami Gór Stołowych. Zapraszamy!

Nadszedł ten dzień, na który każdy z cyklomaniaków czekał od dawna – początek sezonu kolarskiego. Imprezy rowerowe zbliżają się coraz bardziej – już niedługo pierwsza z edycji Supermaratonów Szosowych. Wśród Pucharu Polski w Supermaratonach Szosowych znajdują się dwie „świeżynki” – Maraton Liczyrzepa w Karpaczu oraz Pętla Stołowogórska w Radkowie.

Radków – niewielka miejscowość u podnóża Gór Stołowych – gościć będzie kolarzy już nie pierwszy raz. W poprzednich latach kolarze przejeżdżali przez tą spokojną miejscowość podczas Klasyka Kłodzkiego. W tym roku zatrzymają się tutaj na dłużej.

Jeżeli cenisz doskonałą zabawę połączoną z aktywnym wypoczynkiem, to przyjedź do nas! Poznasz nowych ludzi, spędzisz miło czas, a przede wszystkim przemierzysz najpiękniejsze zakątki Kotliny Kłodzkiej w obrębie Parku Narodowego Gór Stołowych.

Trasa Klasyka Radkowskiego (Pętli Stołowogórskiej) poprowadzi Ciebie m.in. przez terytorium Republiki Czeskiej (miejscowość Bozanov) oraz tereny gminy Radków. Jadąc po 75 – kilometrowej pętli zwiedzisz sztandarowe miejscowości – Wambierzyce, Szczytną, Kudowę Zdrój, a także te mniejsze, mniej znane: Jeleniów, Kulin, Ratno Dolne i Górne.

Wystartujemy już 8.maja o godz. 8:00. O tej porze na trasę wyruszą najwięksi twardziele – Ci, którzy zdecydowali zmierzyć się z największym dystansem – 225 km. Jeżeli czujesz, że dla Ciebie to za dużo – nie ma problemu. Na rowerzystów czekają również trasy 150 i 75 km.

Aby każdy z Was miał równe szanse klasyfikacja prowadzona jest w podziale na kategorie wiekowe oraz typ rowerów – szosowy i inny. W ramach Klasyka Radkowskiego rozegrana zostanie również klasyfikacja rodzinna, tzw. Puchar Rodzinny. Udział w nim mogą wziąć członkowie rodzin w ilości nie mniejszej niż 2 osoby i nie większej niż 4.

Na każdego z uczestników czekać będzie na mecie pyszny posiłek oraz nagroda za trudy pokonania trasy – specjalny, niepowtarzalny medal pamiątkowy.

Zaciekawiony? Nie czekaj! Zgłoś się na www.klasykklodzki.com i odliczaj dni do startu razem z nami. Zapraszamy!

Organizatorzy Klasyka Radkowskiego

Więcej informacji na stronie organizatora i na naszym forum.

Facebook