Puchar Polski w Szosowych Maratonach Rowerowych 2018

Oborniki Wlkp.
14.04

Śrem
28.04

Stargard
12.05

Wolsztyn
19.05

Radków
26.05

Łask
03.06

Rewal
16.06

Nowogard
23.06

Nietążkowo
7.07

Karpacz
14.07

Zieleniec
28.07

Lubomierz
12.08

Gryfice
18.08

Choszczno
1.09
Grzegorz Buraczyński: maratończyk na Wyspach
13 kwietnia 2011
Moje pierwsze 100 km
16 kwietnia 2011

Muszę się przyznać, że pomimo zaproszenia na niedzielę, na objazd trasy / ostatnia niedziela, którą można wykorzystać na objazd / podkusiło mnie i „młodego” do pojechania tej pętelki 94km. Rano nic nie zapowiadało dobrej pogody, ale już ok. 10 zaczęło coś się przejaśniać i po pól godzinie mieliśmy w Gryficach bezchmurne niebo. I jak tu nie jechać na rower? Telefon do „młodego” i jadymy.

Gryfice - Gryfland - maraton szosowy

Spróbuję ocenić stan dróg na trasie w skali 0 – 5 Ruszamy o 11:30 i do Płot droga- 5. Na samym początku Płot jest skręt w prawo na Golczewo , Świnoujście . Tu będą skręcać w prawo tylko na pierwszej pętli ci, którzy jadą trasę Ultra. Jadą do pierwszego ronda i powrotem do Płot. Droga- połowa 4 polowa 5. Przejazd przez Płoty to najbardziej niebezpieczny odcinek trasy. Trzeba przejechać przez światła i pewien odcinek / bardzo krótki / jedziemy drogą krajową- bardzo ruchliwą.

Musze uprzedzić, że Policja z Gryfic i Straż Miejska z Płot obiecali, że będą na tym odcinku, ale nie będą mogli kierować ruchem. Będą obserwować. Obowiązują nas przepisy ruchu drogowego i wszelkie łamanie przepisów może skutkować zatrzymaniem rowerzysty. Po ubiegłorocznym incydencie nasza Policja jest bardzo uczulona.

Z Płot jedziemy do Reska droga- 4. W samym Resku jest parę dziurek i trzeba uważać. Przed samym rynkiem skręcamy w prawo na Węgorzyno Nowogard i za mostem skręcamy w lewoskos na Węgorzyno. Pierwsze ok.. 5km to droga – 3, a póżniej do Radowa Wlk. droga -2. Jest to najgorszy odcinek trasy. Trzeba uważać na dziury, których jest trochę, ale droga przy szczególnej uwadze jest do przejechania w szybkim tempie.

W samym Radowie widzieliśmy dzisiaj jak kleili dziury, których w samej mieścinie było troszkę. Może i tamte do 14 maja pokleją. Jeśli nie to ci, co będą znaczyli trasę te największe dziury pozaznaczają. Zaraz za Radowem Wlk. jedziemy w lewo na Łobez. I do Radowa Małego droga- 4. W Radowie Małym wjeżdżamy na parking przed Urzędem Gminy gdzie będzie P.K. i P.Ż. Od Radowa Małego do Strzmieli droga -5. W Strzmielach skręcamy w prawo na Dobrą i od razu fajny podjazd. Do samych Siedlic droga – 5. W Siedlicach skręcamy w prawo na Nowogard i do Radowa Wlk. Droga- 5. W Radowie Wlk. jedziemy prosto na Resko i pierwsze ok.5 km to te dziury droga-2 później do Reska droga – 3. W Resku skręcamy w lewo i do Płot droga – 4 . W Plotach przejazd przez drogę krajową szczególna uwaga a później do samych Gryfic -5.

Przy starcie mamy trochę kostki brukowej i na zakończenie – przy wjeździe na metę też jest bruk. Nic nie można było zrobić całe centrum Gryfic ma kostkę brukową. Na początku trasy Mega, Giga i Ultra miały przejeżdżać przez start-metę wjeżdżając na następna pętlę, ale po konsultacji z firma, która będzie zajmowała się pomiarem czasu zmieniliśmy to. I tak już w samych Gryficach ok. 50 metrów przed rondem wjeżdżamy w prawo na taki mały parking tam będzie bramka oraz punkt żywieniowy.

Wyjeżdżając kierujemy się do ronda objeżdżamy je i jedziemy powrotem na Płoty.

Tak pokrótce wygląda trasa okiem rowerzysty. Oczywiście to że opisałem szczegółowo trasę nie zwalnia nas z porządnego oznaczenia trasy.

Marek

Więcej informacji na stronie Gryflandu lub na naszym forum.

Facebook