Puchar Polski w Szosowych Maratonach Rowerowych 2018

Oborniki Wlkp.
14.04

Śrem
28.04

Stargard
12.05

Wolsztyn
19.05

Radków
26.05

Łask
03.06

Rewal
16.06

Nowogard
23.06

Nietążkowo
7.07

Karpacz
14.07

Zieleniec
28.07

Lubomierz
12.08

Gryfice
18.08

Choszczno
1.09
W niedzielę I Supermaraton Jastrzębi Łaskich
5 czerwca 2011
Noclegi w Gorzowie
7 czerwca 2011

Już w najbliższą sobotę, 11 czerwca w Międzylesiu odbędzie się pierwsza z pięciu planowanych edycji cyklu Korona Gór, nad którą Supermaraton.org ma zaszczyt objąć patronat. Na kolarzy czeka 11-kilometrowy podjazd do Jodłowa i 350 metrów przewyższenia. W dodatku, jak uprzedza organizator, szczególnie na końcówce czasówki kaseta z zębatką 26 lub 28 może okazać się niezbędna.

 

Skoro chodzi o Kotlinę Kłodzką nietrudno domyślić się, że za tą kolarską ścianą płaczu stoją te same osoby, które na ubiegłorocznym Klasyku Kłodzkim zafundowały nam wymagającą Porębę.

Tym razem Kasia i Andrzej, nie tylko tym, którzy chcą się rozgrzać przed kolejną edycją KK proponują bliższą znajomość z najbardziej wymagającymi podjazdami Ziemi Kłodzkiej. W otaczających region Górach Stołowych, Górach Bardzkich, Górach Bystrzyckich i Masywie Śnieżnika zdecydowanie ich nie brakuje.

Z zapowiedzi organizatorów wynika, że kolejne edycje odbędą się w okolicach miast Kotliny Kłodzkiej, które warto poznać, zwłaszcza, że pretendują do miejscowości przyjaznych rowerzystom. Międzylesie, które gościć będzie kolarzy w najbliższy weekend liczy ok. 3 tys. mieszkańców, a jego niezaprzeczalnym walorem jest położenie na trasie między Polską a Czechami oraz to, że  infrastruktura miasta została podporządkowana turystom, również tym na rowerach.

W sumie w gminie wytyczono aż 135,3 km szlaków rowerowych, starannie opisanych, wraz z informacjami o krajoznawczych atrakcjach na stronie Międzylesia.

Czas na ich pokonywanie wszyscy uczestnicy Korony Gór, zdobywający podjazd do Jodłowa będą mieli dopiero w późne sobotnie popołudnie. O ile znajdą jeszcze siły na rowerowe wyprawy.

Poniżej prezentujemy plan czasówki:
Biuro zawodów: Międzylesie, ul. Chrobrego 2, przy Szkole Podstawowej
Godziny otwarcia biura: od 10:00 do 11:45 (wydawanie numerów startowych)
Godzina startu: pierwszy zawodnik wyruszy na trasę o godzinie 12:00
Wpisowe: 20 zł
Dekoracja: na polu namiotowym w Międzylesiu o godzinie 14:00, kiedy wszyscy kolarze powinni już pojawić się na mecie

Oprócz satysfakcji z pokonania podjazdu na mecie czekać będą na Was pamiątkowe dyplomy, a dla zwycięzców poszczególnych kategorii trofea sportowe.

Zapraszamy do Międzylesia już w najbliższą sobotę 11 czerwca!

Więcej informacji na stronie Korony Gór.

Facebook