Puchar Polski w Szosowych Maratonach Rowerowych 2018

Oborniki Wlkp.
14.04

Śrem
21.04

Stargard
12.05

Wolsztyn
19.05

Radków
26.05

Łask
03.06

Rewal
16.06

Nowogard
23.06

Nietążkowo
7.07

Karpacz
14.07

Zieleniec
28.07

Lubomierz
12.08

Gryfice
18.08

Choszczno
1.09
Odszedł Jan Ferdyn
1 maja 2010
Leszno zaprasza
7 maja 2010

Rusza nowy cykl imprez tym razem w formule Audax. Kiedyś już pisałem o formule randonneurs oraz o formule audax w tym roku wystartowały pierwsze oficjalne imprezy z tego cyklu.

Fundacja Randonneurs Polska jest urzeczywistnieniem naszych pasji. Od lat uprawiamy sport, amatorsko choć bardzo intensywnie. Jeździmy na rowerach i biegamy – ale nie to jest najważniejsze. Najważniejsze, że podziwiamy długodystansowców, a szczególnie kolarzy o żelaznym zdrowiu i nieugiętej woli walki, przynajmniej w części chcemy im dorównać. Teraz złożyło się tak szczęśliwie, że możemy aktywnie uczestniczyć w rozwoju tego sportu, uruchamiając w Polsce komórkę bardzo potężnej organizacji: Audax Club Parisien. ACP od lat organizuje wielokilometrowe brevety, zajmuje się również najsłynniejszym na świecie wyścigiem kolarskim Paris-Brest-Paris. Fundacji Randonneurs Polska udało się włączyć w ten nurt rozwoju kolarstwa poprzez licencję, której udzieliła nam ACP. FRP jest w 2010 roku organizatorem czterech brevetów na standardowych trasach: 200, 300, 400 i 600 km – głęboko wierzymy w szybką ekspansję i rozwój – a co za tym idzie – w prawdziwy wzrost popularności rowerowych ultra maratonów.

Brevet Polski

Fundacja Randonneurs Polska, jak sama nazwa wskazuje, jest organizacją non profit, powołaną i prowadzoną wyłącznie dla realizacji własnych pasji. Nie oznacza to jednak braku profesjonalizmu – dokładamy wszelkich starań by wszystkie elementy naszej działalności były przemyślane i odpowiedzialne.

Oferta Fundacji Randonneurs Polska skierowana jest do wszystkich sportowców (nie tylko kolarzy), którzy chcą potwierdzić swoją sportową wartość w na ultra długich dystansach. Na trasach brevetów walczy się bowiem z naturą, wstęgą asfaltu i własną słabością a wiadomo, że im trudniejsze wyzwanie tym większa radość z osiągniętego celu. Zapraszamy zatem na nasze brevety!

Grzegorz Rogóż

Ireneusz Kozioł

Facebook