Puchar Polski w Szosowych Maratonach Rowerowych 2018

Oborniki Wlkp.
14.04

Śrem
21.04

Stargard
12.05

Wolsztyn
19.05

Radków
26.05

Łask
03.06

Rewal
16.06

Nowogard
23.06

Nietążkowo
7.07

Karpacz
14.07

Zieleniec
28.07

Lubomierz
12.08

Gryfice
18.08

Choszczno
1.09
Zmiana terminu maratonu w Karpaczu
8 lutego 2010
Biatlon i kolarstwo, kolarstwo i biatlon – przyjaciołom
14 lutego 2010

Na stronie supermaraton.org, w dziale Ranking Wszechczasów znajdziecie najświeższy ranking górski. Sporządzony został przez Giosa po podsumowaniu 12. rozegranych w górach maratonów, jakie od 2004 odbyły się w ramach Pucharu Polski w Szosowych Maratonach Rowerowych. Pamiętacie, mamy nadzieję, że pierwszym górskim maratonem był Klasyk Kłodzki? ;)

Gios, który od sezonu 2010 zastępuje w obowiązkach obrachunkowych pepe (którego zresztą przez te wszystkie lata dzielnie wspierał), pokusił się o podsumowanie naszych wyników w maratonach górskich, począwszy od pierwszej, rozegranej w 2004 imprezy – rozpoczynającego naszą przygodę ze sztywnymi podjazdami, jedynego w swoim rodzaju Klasyka Kłodzkiego.

Plik z wynikami pobrać można z działu Ranking Wszechczasów na naszej stronie. Przygotowany został w excelu, by dzięki pełnemu wykorzystaniu możliwości programu zagwarantować braci kolarskiej wyśmienitą zabawę.  Można więc sortować uczestników wszystkich górskich imprez według nazwisk, płci, kategorii wiekowej, ilości imprez, ilości przejechanych kilometrów, miejsca zajętego w generalce… Gios – jak zawsze – naprawdę się napracował, a my mamy narzędzie spełniające oczekiwania najbardziej wymagających. Warto dodać, że interesująco wypadają statystyki, o sporządzenie których Gios wzbogacił przygotowany przez siebie ranking.

Nie będziemy psuć Wam frajdy ze śledzenia dokonań wszystkich śmiałków, którym nie brakło odwagi i pokory jednocześnie, by zmierzyć się z wymagającymi podjazdami, jakich nie szczędzą kolarzom przepiękne polskie góry. Sprawdźcie sami, co ten cudowny plik potrafi. Dodamy tylko, że wśród mężczyzn najlepszy był Krzysztof Łańcucki z Wrocławia, który wziął udział w 10. górskich maratonach i w sumie przejechał w nich 2248km. Drugie miejsce przypadło równie wytrwałemu Andrzejowi Binkowskiemu z Barlinka, zaś trzecie – Adamowi Filipkowi z Sieradza, za którym zdążyliśmy się w poprzednim sezonie solidnie stęsknić. Może w tym roku będzie nam dane częściej Adagio widywać? Bo na frekwencję ze strony Klana i Andrzeja liczyć możemy na pewno ;)

Zacząć powinniśmy naszą klasyfikację od pań. Może nam wybaczą to niecne uchybienie? ;) Na pierwszym miejscu – bezkonkurencyjna Irenka Kosińska z Wrocławia, z 9. imprezami na koncie i 1710km przejechanymi po górach. Wielkie brawa! Miejsce drugie, co pewnie również nie jest niespodzianką, zajęła Asia Liczner, także z Wrocławia. Tuż za nią uplasowała się równie zaprawiona w maratonowych bojach Małgosia Rajczyba – ze stolicy zDolnego Śląska, a jakże! Dodajmy, że gdyby nie niefortunny upadek Małgosi w 2009 ranking górski w wykonaniu pań mógłby wyglądać zupełnie inaczej…

Czy po tej lekturze czujecie się gotowi na sezon 2010 i pokonywanie gór? Warto szlifować formę, ponieważ w tym roku czekają nas aż 4 górskie imprezy – Klasyk Radkowski, Klasyk Kłodzki, Pętla Beskidzka i Liczyrzepa. A Giosa – pełne ręce roboty ;)

Do zobaczenia, braci kolarska, nie tylko na górskich trasach.

P.S. Można również porównać wyniki rankingu górskiego Giosa z rankingiem przygotowanym przez mickrza, który sporządził  górską klasyfikację w oparciu o całkiem inne kryteria, o których szczegółowo pisze tutaj.

Facebook