Puchar Polski w Szosowych Maratonach Rowerowych 2018

Oborniki Wlkp.
14.04

Śrem
28.04

Stargard
12.05

Wolsztyn
19.05

Radków
26.05

Łask
03.06

Rewal
16.06

Nowogard
23.06

Nietążkowo
7.07

Karpacz
14.07

Zieleniec
28.07

Lubomierz
12.08

Gryfice
18.08

Choszczno
1.09
Obiad dla osoby towarzyszącej na Pętli Drawskiej
12 czerwca 2014
Certyfikaty z Supermaratonu Jastrzębi Łaskich
12 czerwca 2014

Rok temu śledziliśmy doniesienia o zmaganiach Janka Lipczyńskiego i Bogusia Kramarczyka, pierwszych Polaków w Race Across America. Ależ było emocji! W tym roku ich śladem pojechał Remek Sudziński, ale w kategorii solo. Zobaczmy, jak idzie, a raczej jedzie Ultrakolarzowi!

Remek Siudziński - Race Across America

Po upływie 1d 01:16:52 Ultrakolarz pokonał 356,4 mili, co stanowi 11,9 proc. trasy najcięższego wyścigu kolarskiego na świecie – Race Across America.

O godz. 12:48 czasu pacyficznego letniego (Pacific Daylight Time)[1], który jest czasem lokalnym w Oceanside, CA, zawodnik Remigiusz Siudzinski pracuj.pl wystartował w Race Across America 2014.

Zawodnik startuje w wyścigu w kategorii solo mężczyźni poniżej 50 roku życia na pionowym pojedynczym rowerze. Remek jest pierwszym Polakiem stratującym w RAAM w kategorii solo.

Pierwszego dnia wyścigu, ze względu na małe odległości pomiędzy Zawodnikami i Zespołami oraz wąskie drogi bez bezpiecznego pobocza, od Oceanside do Old Castle Road regulamin zakazuje pomocy pojazdów wspierających. Na ten odcinek Zawodnik miał przygotowany zapas wody i jedzenia.

Od Old Castle Road do 19:00 czasu lokalnego dozwolone było jedynie wspieranie wyprzedzające (leapfrog support)[2]. Dopiero od Borrego Springs Remigiusz Siudziński jechał z pojazdem wspierającym.

Pierwsze osiem godzin w pojeździe wspierającym jechali: Jarosław Siudziński – lider Zespołu, Michał Dąbski i Kuba Kiedrowicz. W pojeździe wspierającym zawsze są minimum trzy osoby: kierowca, nawigator i karmiciel.
Zmiana ekip w pojeździe wspierającym odbywa się co około 8h. Podczas pierwszej doby odbyły się trzy postoje:

Postój pierwszy (ok. 15-minut): 5 minutowy masaż Zawodnika wykonany przez Jacka Siudzińskiego, wymiana baterii w sprzęcie Zawodnika, zamiana ekip w samochodach.

Postój drugi (ok. 30 minut): Kilkuminutowy masaż i odpoczynek Zawodnika, wymiana baterii, zamiana ekip w samochodach.

Postój trzeci (ok. 2 godzin): długi masaż, ciepły posiłek dla Zawodnika: kasza kuskus i pierś z kurczaka, sen.

Remigiusz Siudziński co godzinę wypija nutridrink, przyjmuje żele z węglowodanami i pije dużo wody z izotonikami (ponad jeden bidon na godzinę).

W ciągu pierwszej doby za pomocą systemu nawigacyjnego napisanego przez Lidera Zespołu, Jarosława Siudzińskiego Team przesłał 5 informacji. Każda zawiera bieżące wiadomości:
czas lokalny,
czas wyścigu,
Stan
skład Zespołu w pojeździe wspierającym, na przykład:
Kierowca: Czarek
Nawigator: Mariusz
Karmiciel: Zbyszek
Operator: Mariusz
średnia prędkość
wysokość
ilość mil przejechanych przez Zawodnika od startu Wyścigu
ilość mil pozostały do mety RAAM
czas jazdy
ilość czasu pozostałego do zakończenia wyścigu
pokonane przewyższenia (również w przeliczeniu procentowym)

Informacje o postępach w jeździe oraz ciekawostki dot. Race Across America są na bieżąco publikowane na fanpejdżu Ultrakolrza: https://www.facebook.com/Ultrakolarz

Zawodnika 512 – Remigiusz Siudziński pracuj.pl można śledzić na stronie: http://www.ridefarther.com/

Team Ultrakolarza liczy osiem osób. Siedem towarzyszy Remkowi w USA:
Jarosław Siudziński – Lider Zespołu
Cezary Urzyczyn – Wicelider Zespołu
Michał Dąbski – trener mentalny
Jacek Siudziński – opieka medyczna
Mariusz Michalik – obsługa foto/video
Zbigniew Myśliński – wsparcie techniczne
Kuba Kiedrowicz – wsparcie techniczne

Jedna osoba, Martyna Kwiatkowska, z Polski wspiera Zespół. Martyna odpowiada, m.in. za obsługę strony http://ultrakolarz.pl/, fanpejdża: https://www.facebook.com/Ultrakolarz i kontakt z mediami.

Tekst: Martyna Kwiatkowska
Zdjęcie: Mariusz Michalik

[1] Race Across America odbywa się w 4 strefach czasowych. Podczas wyścigu oficjalnym czasem raportowania i śledzenia Zawodników jest czas wschodnioamerykański letni (US Eastern Time Zone, Eastern Daylight Time (EDT). Czasy startu podany jest według czasu pacyficznego letniego (Pacific Daylight Time), który jest czasem lokalnym w Oceanside, CA. (tłumaczenie robocze Regulaminu Race Across America 2014)

[2] Wspieranie wyprzedzające (Leapfrog Support) – sposób wsparcia, podczas którego Pojazd Wspierający nie jedzie bezpośrednio za Zawodnikiem, ale wyprzedza go w tempie ruchu ulicznego. Samochód zatrzymuje się na poboczu, czeka, aż Zawodnik go wyprzedzi, a następnie dogania go w tempie ruchu ulicznego i zatrzymuje się znowu. (tłumaczenie robocze Regulaminu Race Across America 2014)