Puchar Polski w Szosowych Maratonach Rowerowych 2018

Gryfice
4.05

Stargard
11.05

Łobez
06.07

Nowogard
20.07

Rewal
14.09
4. Konkurs bikeFoto.pl
17 października 2008
Zanim nastała epoka Jeannie Longo
18 października 2008

– Za dwa tygodnie będzie ostateczne potwierdzenie czy jeden z etapów Tour de Pologne w 2009 r. będzie rozegrany poza granicami Polski – powiedział w środę w dyrektor wyścigu Czesław Lang. Chce on także aby meta ostatniego etapu znów była w Krakowie.

– W 2009 roku wyścig zaczynamy 2 sierpnia a kończymy w niedzielę lub w sobotę (8 lub 9 sierpnia). To będzie zależało od tego czy będziemy mieć jeden etap poza granicami Polski. Jeśli tak, to będziemy mieli osiem dni na rozegranie wyścigu. Myślę, że to będzie z korzyścią dla całego wyścigu. Będzie okazja do pokazania, że potrafimy sprawnie przeprowadzić Tour de Pologne także poza granicami naszego kraju. Sądzę, że wyścig będzie miał osiem etapów, ale potwierdzenie tego będziemy mieć za dwa tygodnie – powiedział w Krakowie dyrektor wyścigu Czesław Lang.

Dodał on, że chce aby także w 2009 r. ostatni etap Tour de Pologne zakończył się w Krakowie.

Lang był w środę w Krakowie na uroczystym podsumowaniu ostatniego etapu TdP 2008. Władze miasta i dyrektor wyścigu spotkali się z organizatorami krakowskiego etapu (służby porządkowe, sponsorzy, wolontariusze) dziękując za sprawne jego przeprowadzenie.

W końcowej klasyfikacji Tour de Pologne w 2008 r. pierwsze miejsce zajął Niemiec Jens Voigt (Team CSC), drugie Duńczyk Lars Bak, a trzecie Włoch Franco Pelizotti. Najlepszy z Polaków Marek Rutkiewicz uplasował się na 10. pozycji.

Źródło: Sportowe Fakty.

Facebook