Puchar Polski w Szosowych Maratonach Rowerowych 2018

Oborniki Wlkp.
14.04

Śrem
21.04

Stargard
12.05

Wolsztyn
19.05

Radków
26.05

Łask
03.06

Rewal
16.06

Nowogard
23.06

Nietążkowo
7.07

Karpacz
14.07

Zieleniec
28.07

Lubomierz
12.08

Gryfice
18.08

Choszczno
1.09
Green Cyklo Bies – ważny komunikat dotyczący noclegów
9 września 2009
Rusza MRDP 2009
18 września 2009

2. Międzynarodowy Wyścig Kolarski TOUR de RYBNIK 2009, który odbędzie w niedzielę, 20.09 jest kolejną edycją rybnickiej imprezy sportowej, której organizatorami są Fundacja Elektrowni Rybnik, Amatorska Grupa Kolarska RYBNIK, a także Agencja Reklamy PRO100.

Taka różnorodność daje możliwości stworzenia czegoś innego, czegoś nowego, a wszystko po to, by jeszcze skuteczniej promować kolarstwo szosowe, zdrowy styl życia, a także nasz region i miasto Rybnik.

Przy organizacji pomaga nam szereg osób oraz instytucji. Współpraca m.in. z UM Rybnika, Komenda Miejska Policji w Rybniku jest bardzo ważną częścią przygotowań do imprezy. Dzięki owocnej współpracy, chęci niesienia pomocy nam możliwe było zorganizowanie tegorocznej edycji kolarskiego wydarzenia w naszym mieście. Centrum Promocji Sport ACTIV oraz liczni wolontariusze także przyczynili się w znaczący sposób do organizacji imprezy.

Honorowy patronat nad naszym wyścigiem objęli Prezydent Miasta Rybnika – pan Adam Fudali oraz Starosta Rybnicki – pan Damian Mrowiec.

Specjalnymi gośćmi będą Sławomir Chrzanowski (ur. 1969 w Dzierzoniowie) – b. kolarz zawodowy, olimpijczyk z Atlanty, mistrz Polski w wyścigu górskim oraz tryumfator wielu innych imprez kolarskich; Józef Gawliczek (ur. 1939 w Mszanie) – b. kolarz szosowy, zwycięzca Tour de Pologne w 1966 r., uczestnik MŚ, wielokrotny Mistrz Polski w wyścigu górskim, triumfator wielu innych imprez kolarskich.

Sam wyścig rozpocznie się ok. godz. 11:00, trasa będzie liczyła ok. 57 km (11 okrążeń). Pierwsze, z całej serii okrążeń, będzie rundą honorową, na której kolarze nie ścigają się, a jedynie zapoznają się z trasą, podziwiają widoki, rozmawiają… Od drugiej rundy następuje start ostry, od którego kolarze rywalizują już między sobą. Zarówno przed jak i po wyścigu kibice będą mogli skorzystać z szeregu przygotowanych przez nas atrakcji.

Kładziemy ogromny nacisk na promocję wyścigu, czego efektem jest współpraca z mediami z naszego regionu. Patronat medialny nad naszą imprezą objęli: Region po godzinach, Sport po godzinach, Rybnik.com.pl, Radio 90, Naszosie.pl, Zalew Kultury.

2. Międzynarodowy Wyścig Kolarski TOUR de RYBNIK 2009 jest imprezą, która ma za zadanie zbliżenie kolarstwa do ludzi i ludzi do kolarstwa. Wyścig charakteryzuje się tym, że organizowany jest na wzór zarówno zawodowych wyścigów a jak również tych amatorskich, które rozgrywane są u naszych południowych sąsiadów. Wszystko to próbujemy przełożyć na nasze realia i możliwości. Z roku na rok nabywamy doświadczenia i staramy się organizować coraz to lepsze imprezy. W tym roku nowością będą elektroniczny pomiar czasu, profesjonalna obsługa sędziowska, lotne finisze, patronat honorowy, gość specjalny, a także szereg atrakcji towarzyszących.

Trasa wyścigu jest taka sama jak w zeszłym roku, jednak START oraz META będą usytuowane w innych miejscach. Dodatkową atrakcją dla przybyłych kibiców będą, już wspomniane, lotne premie, a zarazem dla kolarzy będzie to okazja do pokazania się przed rybnicka publiką.

Liczymy, że wyścig odbije się szerokim echem w regionie oraz środowisku, a także, że przyczyni się w znaczący sposób do wzrostu popularności kolarstwa, a co za tym idzie zwiększy liczbę osób czynnie uprawiających tą dyscyplinę sportu.

Z kolarskim pozdrowieniem
Słupik Robert

Więcej informacji o 2. Międzynarodowym Wyścigu Kolarskim Tour de Rybnik 2009 oraz regulamin imprezy znajdziesz tutaj.

Facebook