Puchar Polski w Szosowych Maratonach Rowerowych 2018

Oborniki Wlkp.
14.04

Śrem
28.04

Stargard
12.05

Wolsztyn
19.05

Radków
26.05

Łask
03.06

Rewal
16.06

Nowogard
23.06

Nietążkowo
7.07

Karpacz
14.07

Zieleniec
28.07

Lubomierz
12.08

Gryfice
18.08

Choszczno
1.09
Złotówka za kilometr – wieści z wyprawy
15 lipca 2013
Małgosi relacja z przejazdu przez Ukrainę
21 lipca 2013

Jeden z punktów (VII.3.) regulaminu Pucharu Polski w Szosowych Maratonach Rowerowych mówi, że: „Opiekunowie osób niepełnoletnich lub niepełnosprawnych będą łączeni w grupach startowych ze swoimi podopiecznymi. Warunkiem jest wybranie tego samego dystansu oraz wyrażenie takiej woli w momencie dokonywania zapisu na dany maraton.”

Należy przy zapisywaniu się w polu „Uwagi” wpisać kto jest opiekunem kogo, a kto podopiecznym. Jeśli nie zawrze się takiej uwagi organizator może, ale nie musi, połączyć np. niepełnoletniego uczestnika z jego rodzicem.

Podobnie jeśli ktoś niepełnoletni chce zostać rozlosowany na ogólnych zasadach powinien również w uwagach nadmienić, że chce wziąć udział w zwykłym losowaniu. Nie ma bowiem obowiązku, aby niepełnoletni jechał z opiekunem.

Podobnie przy wyborze dystansu towarzyskiego należy w uwagach wpisać z kim chciałoby się razem wystartować. Oczywiście ta druga osoba musi mieć wybrany ten sam dystans towarzyski. Przypominamy, że dystans „towarzyski” został stworzony dla tych wszystkich, którzy przedkładają jazdę z określoną osobą nad rywalizację.

Jedyną różnicą między dystansem „zwykłym” a „towarzyskim” jest w wypadku tego drugiego możliwość wyboru osób z którymi chciałoby się startować, kosztem klasyfikacji w Imprezie i Pucharze Polski. Czas jest na tych dystansach mierzony, punkty wyliczane, ale brane są pod uwagę tylko w Generalce Wszechczasów.

Natomiast rozdział II. pkt 4 regulaminu stanowi, że: „Osoby z kategorii K1 i M1 mają prawo startu w maratonach wyłącznie na dystansie MINI”. Uściślijmy, że zrezygnowano z ograniczenia dystansu do 100 km dla tej kategorii wiekowej do dystansu. Obecnie nie ma znaczenia czy dystans mini na danym maratonie liczy 75 czy 150 km. Maratończyk z kategorii K1 i M1 może w nim wystartować. Ale, przypomnijmy, tylko na mini.

pepe (a jeden akapit napisała greten)