Puchar Polski w Szosowych Maratonach Rowerowych 2017

Oborniki Wlkp.
22.04

Gryfland Nowogard
29-30.04

Stargard
13.05

Radków
20.05

Choszczno
27.05

Łask
04.06

Świnoujście
10.06

Wolsztyn
24.06

Nietążkowo
8.07

Zieleniec
22.07

Karpacz
02.09

Rewal
16-17.09

Trochu o regulaminie

Jeden z punktów (VII.3.) regulaminu Pucharu Polski w Szosowych Maratonach Rowerowych mówi, że: „Opiekunowie osób niepełnoletnich lub niepełnosprawnych będą łączeni w grupach startowych ze swoimi podopiecznymi. Warunkiem jest wybranie tego samego dystansu oraz wyrażenie takiej woli w momencie dokonywania zapisu na dany maraton.”

Należy przy zapisywaniu się w polu „Uwagi” wpisać kto jest opiekunem kogo, a kto podopiecznym. Jeśli nie zawrze się takiej uwagi organizator może, ale nie musi, połączyć np. niepełnoletniego uczestnika z jego rodzicem.

Podobnie jeśli ktoś niepełnoletni chce zostać rozlosowany na ogólnych zasadach powinien również w uwagach nadmienić, że chce wziąć udział w zwykłym losowaniu. Nie ma bowiem obowiązku, aby niepełnoletni jechał z opiekunem.

Podobnie przy wyborze dystansu towarzyskiego należy w uwagach wpisać z kim chciałoby się razem wystartować. Oczywiście ta druga osoba musi mieć wybrany ten sam dystans towarzyski. Przypominamy, że dystans „towarzyski” został stworzony dla tych wszystkich, którzy przedkładają jazdę z określoną osobą nad rywalizację.

Jedyną różnicą między dystansem „zwykłym” a „towarzyskim” jest w wypadku tego drugiego możliwość wyboru osób z którymi chciałoby się startować, kosztem klasyfikacji w Imprezie i Pucharze Polski. Czas jest na tych dystansach mierzony, punkty wyliczane, ale brane są pod uwagę tylko w Generalce Wszechczasów.

Natomiast rozdział II. pkt 4 regulaminu stanowi, że: „Osoby z kategorii K1 i M1 mają prawo startu w maratonach wyłącznie na dystansie MINI”. Uściślijmy, że zrezygnowano z ograniczenia dystansu do 100 km dla tej kategorii wiekowej do dystansu. Obecnie nie ma znaczenia czy dystans mini na danym maratonie liczy 75 czy 150 km. Maratończyk z kategorii K1 i M1 może w nim wystartować. Ale, przypomnijmy, tylko na mini.

pepe (a jeden akapit napisała greten)