Puchar Polski w Szosowych Maratonach Rowerowych 2018

Oborniki Wlkp.
14.04

Śrem
28.04

Stargard
12.05

Wolsztyn
19.05

Radków
26.05

Łask
03.06

Rewal
16.06

Nowogard
23.06

Nietążkowo
7.07

Karpacz
14.07

Zieleniec
28.07

Lubomierz
12.08

Gryfice
18.08

Choszczno
1.09
Amber Road 2010 – limit drużyn osiągnięty
28 marca 2010
Wielkanoc 2010
2 kwietnia 2010

Trzebnickie "Żądło Szerszenia" rozpocznie maratoński sezon 2010. Do 24 kwietnia został niespełna miesiąc. Sprawdź, co przygotowali orgowie z Trzebnicy?

Przygotowania do czwartej już edycji Żądła Szerszenia znalazły się w fazie decydującej. Czas zatem uchylić rąbka tajemnicy i zdradzić tym, którzy się już zapisali, czego mogą spodziewać się w Trzebnicy 24 kwietnia. Kto jeszcze decyzji o udziale w „Żądle” nie podjął zapewne będzie miał po lekturze tej zapowiedzi Trzebnickiego Maratonu Rowerowego o czym myśleć…

Kilka spraw jeszcze dogadujemy, pozwolicie więc, że skupimy się tylko na tym, co ustaliliśmy na 100%.

W tym roku do Trzebnicy dotrzeć można szynobusem Kolei Dolnośląskich, kursującym z dworca głównego we Wrocławiu. Pociągiem można przewozić rowery. Rozkład jazdy znajdziecie na naszej stronie internetowej pod adresem www.maraton.trzebnica.net lub w tym miejscu.

Trasa IV TMR Żądło Szerszenia w porównaniu z latami ubiegłymi uległa drobnej modyfikacji. W Rudzie Żmigrodzkiej, gdzie dotąd zawsze był pierwszy punkt kontrolny, zamiast popędzić prosto i nadkładać drogi, skręcimy w prawo i przez urokliwy Rezerwat Olszyny Niezgodzkie, asfaltem gładkim jak stół i młodziutkim jak niemowlę udamy się do Niezgody. Stamtąd pojedziemy dalej trasą, która już w niczym nie różni się od ubiegłorocznej. Gwoli ścisłości należy jednak dodać, że w tym roku jedna pętla liczy sobie „tylko” 120km.

Punkt żywnościowy znajdować się będzie w Miliczu. Pomni Waszych sugestii postawiliśmy na bułki z serem i wędliną, gorący napój wprost z termosu (kawa, herbata) oraz tradycyjnie – słodycze, słodkie bułki, banany i woda.

Na tych, którzy dotrą do mety, jak to w Trzebnicy czekać będzie wielka wyżerka. Po takim wysiłku uzupełnienie kalorii jest obowiązkiem maratończyka, a my wcale nie zamierzamy w tej powinności nikomu przeszkadzać. W tym dniu szef kuchni poleca – gorącą, bardzo sytą zupę, starannie wypieczone mięsiwo maści różnej z grilla, świeżutki chleb wiejski ze smalcem wzbogaconym o chrupiące skwareczki, pełne chrzanowego i czosnkowego aromatu kiszone ogóreczki, a na to wszystko… nie, nie zasmażka, ale poprawić można słodką bułeczką. Serwować będziemy również kawę i herbatę.

Dla tych, którzy sięgną po trofea i staną na pudle, przygotowaliśmy pamiątkowe monety z wizerunkiem trzebnickiej bazyliki, wydane w ekskluzywnym opakowaniu. Część z nich rozlosowana zostanie również wśród maratończyków. To absolutny numizmatyczny rarytas.

I trofea powinny się spodobać. Ojej… Puszczam farbę, a obiecałam milczeć jak grób. Ciekawskich zapraszam do regularnego odwiedzana strony maratonu. Już za chwileczkę, już za momencik cosik się tam w temacie pojawi.

Wśród nagród do wylosowania będzie najwyższej jakości odzież kolarska, sprzęt sportowy, części i akcesoria rowerowe ufundowane przez FH MATUSZEWSKI CZĘŚCI ROWEROWE, HARFA-HARRYSON, PENCO oraz ATAK SPORT.

Liczymy, że każdy wyjedzie z pamiątką z naszego maratonu. Zwłaszcza, że postanowiliśmy sprawdzić, jak marki, wspierające zawodowych kolarzy, traktują kolarstwo amatorskie. No i cóż. Pełen profesjonalizm! Na naszych maratończyków już czeka 6 eleganckich zegarków marki FESTINA. Nie powiedzieliśmy w tej sprawie ostatniego słowa…

Podobnie jak nie skończyliśmy na tym naszych starań o przygotowanie kolejnych niespodzianek dla wszystkich uczestników tegorocznego „Żądła Szerszenia”. Odwiedzajcie naszą stronę www.maraton.trzebnica.net. Tam znajdziecie więcej informacji i aktualności. Zapraszamy również na forum, gdzie zamieściliśmy m.in. informacje ważne i interesujące dla Waszych rodzin, oczekujących Was tęsknie na mecie. Nie zapomnieliśmy i o nich. Wspólnie z LGD Kraina Wzgórz Trzebnickich przygotowaliśmy i dla nich garść atrakcji. A co! :)

Do zobaczenia na Żądle Szerszenia!
Organizatorzy

Facebook