Puchar Polski w Szosowych Maratonach Rowerowych 2018

Oborniki Wlkp.
14.04

Śrem
28.04

Stargard
12.05

Wolsztyn
19.05

Radków
26.05

Łask
03.06

Rewal
16.06

Nowogard
23.06

Nietążkowo
7.07

Karpacz
14.07

Zieleniec
28.07

Lubomierz
12.08

Gryfice
18.08

Choszczno
1.09
Dokumenty do pobrania
3 maja 2014
Informacja dotycząca wyłaniania grup startowych
3 maja 2014

Supermaratończycy z Amatorskiej Grupy Kolarskiej Koźmin Wielkopolski przysłali kolegom po kole zaproszenie na VI Koźmiński Minimaraton Rowerowy. W mailu napisali tak:

Koźmiński Minimaraton Rowerowy

W tym roku udało nam się podnieść poziom organizacyjny, przede wszystkim pomiar czasu i rejestracja jest prowadzona elektronicznie, co umożliwia nam wyjście z lokalnej imprezy i sprawdzenie się na nieco szerszą skalę. Dlatego pragniemy zaprosić Supermaratończyków na VI Koźmiński Minimaraton Rowerowy, który odbędzie się 07.06.2014.

Dystanse i charakterystyka trasy: płasko, jak stół kuchenny. Może dystanse nie są zbyt wymagające, ale można je potraktować treningowo, w sobotę, jako lekki rozruch przed Supermaratonem Jastrzębi Łaskich (klik).

Amatorzy szybszej jazdy będą mieli okazję do rywalizacji. Czekają na nich puchary z podziałem na kategorie wiekowe, a na dystansie ok. 65 km można zdobyć tytuł ‚Mistrza Koźmina Wielkopolskiego 2014’ w Minimaratonie Rowerowym.

Więcej informacji o Koźminińskim Minimaratonie Rowerowym

Mamy nadzieję, że w sobotnie południe 7 czerwca o godz. 12:00 w czasie trwania tegorocznych Dni Koźmina Wielkopolskiego ponownie wspólnie staniemy na starcie szóstej edycji naszego koźmińskiego rowerowego święta.

Minimaraton dedykowany wszystkim amatorom jazdy rowerem, znajdzie się miejsce i dla tych początkujących, jak i bardziej zaawansowanych. Zapraszamy mieszkańców Miasta i Gminy Koźmin Wlkp. oraz chętnych spoza naszego regionu.

Koźmiński Minimaraton Rowerowy

Proponujemy trzy trasy:
Rodzinną o długości ok. 20 km (1/2 pętli)
Średnią liczącą ok. 32 km (1 pętla)
Długą, której dystans wynosi ok. 65 km (2 pętle).

AGK przygotowała dla miłośników dwóch kółek kilka zmian, sądzimy, że atrakcyjnych dla uczestników. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami uruchamiamy (wyłącznie!) internetowy system zapisów, elektroniczny pomiar czasu dla wszystkich uczestników. Zapisy prowadzi Firma Pulsar Sport pod adresem podanym poniżej:
http://pulsarsport.pl/zapisy/portal/zawody.php?zawody=544

Wszyscy uczestnicy będą mieli zmierzony czas przejazdu i otrzymają pamiątkowy medal za uczestnictwo. Na najlepszych, na średnim i długim dystansie, z podziałem na płeć, będą czekać dyplomy i puchary. Podobnie jak w latach ubiegłych na długim dystansie przyznawany będzie tytuł Mistrza Koźmina Wlkp. w Minimaratonie Rowerowym – edycja 2014.

Każdy będzie mógł posilić się na punkcie żywieniowym i uzupełnić zużyte kalorie na mecie. Czeka na Was trasa płaska jak stół, bez górskich podjazdów, a nawet nizinnych ‚hopek’, z którą można zapoznać się na załączonej mapce pod adresem podanym poniżej:
http://www.bikemap.net/route/2110987#lat=51.847775554197&lng=17.41674&zoom=12&maptype=ts_terrain

Z regulaminem i organizacją imprezy, szczegółowym planowanym przebiegiem tras można zapoznać się na internetowej stronie AGK Koźmin Wlkp.(www.agk-kozmin.pl).

Oczywiście tradycyjnie zachęcamy do objeżdżania trasy, budowania formy podczas indywidualnych treningów, poprawiania swej kondycji na rodzinnych wycieczkach po drogach VI Koźmińskiego Minimaratonu Rowerowego.

AGK Koźmin Wlkp.