Puchar Polski w Szosowych Maratonach Rowerowych 2018

Oborniki Wlkp.
14.04

Śrem
28.04

Stargard
12.05

Wolsztyn
19.05

Radków
26.05

Łask
03.06

Rewal
16.06

Nowogard
23.06

Nietążkowo
7.07

Karpacz
14.07

Zieleniec
28.07

Lubomierz
12.08

Gryfice
18.08

Choszczno
1.09
Impreza integracyjna w Iławie
10 września 2011
Grupy startowe w Iławie
15 września 2011

W Miliczu powstaje muzeum Bolesława Zajiczka. Pomysłodawcy potrzebują naszej pomocy w zgromadzeniu materiałów zdjęciowych i filmowych, na których uwieczniony został Bolek. Wszystkich, którzy mają w swoich archiwach podobne dokumenty prosimy o przekazanie ich przez nasz portal inicjatorom tego ważnego przedsięwzięcia. Więcej w mailu Piotra Taterki, który publikujemy na naszej stronie.

W zeszłym miesiącu, po ciężkiej i długiej chorobie odszedł na zawsze niedościgniony zawodnik, kolarz, narciarz, harcerz i wychowawca Pan Bolesław Zajiczek z Milicza.

Do ostatnich dni byliśmy przy nim.

Żeby pamięć o Bolku Zajiczku nie zaginęła postanowiliśmy w ubiegłym roku, że wybudujemy Jego muzeum w nowopowstającym centrum Edukacyjno-Szkoleniowym dla Dzieci i Młodzieży w Miliczu.

Wszystkie pamiątki, medale, puchary, dyplomy, koszulki, zostały nam przekazane osobiście przez Pana Bolka Zajiczka i obecnie są katalogowane. Do ostatnich dni Pan Bolek miał nadzieję doczekać otwarcia swojego muzeum – niestety przegrał wcześniej z chorobą.

Jednym z elementów muzeum będzie film o Panu Bolku, wyświetlany na ekranie monitora w głównej sali. Materiał do filmu kręciliśmy zimą 2010 roku, kiedy jeszcze Pan Bolek żył normalnie, mimo że już wiedział o chorobie.

W związku z powyższym zwracamy się w uprzejmą prośbą o udostępnienie nam wszelkich archiwalnych materiałów filmowych lub zdjęciowych. Interesują nas każde nakręcone fragmenty z biegów, rajdów, wyścigów, zlotów, spotkań, ceremonii dekoracji, prywatnych spotkań itp. Każdy nośnik jest dobry a i nie najlepszą jakość materiału można zawsze naprawić.

Jeżeli jesteście Państwo w stanie pomóc nam w dokończeniu filmu poprzez udostępnienie swoich materiałów prywatnych i tych innych z archiwum – będziemy ogromnie wdzięczni.

Licząc na odpowiedź, pozdrawiam.

Piotr Taterka

Wszelkie materiały zdjęciowe i filmowe można kierować na adres: supermaratony@o2.pl

Facebook