Puchar Polski w Szosowych Maratonach Rowerowych 2023 | Puchar Polski Maratończyków w Jeździe Indywidualnej na Czas 2023

Radowo Małe
20-21.05

Płoty
17-18.06

Pniewy
29-30.07

Rewal
9-10.09

Gryfice
23-24.09
Wyścig, nie wyścig?
28 marca 2011
Zapisy na Żądło Szerszenia
3 kwietnia 2011

„Jest Was 5 i tworzycie drużynę? Teraz macie okazję to udowodnić!” – takie hasło towarzyszyło pierwszej edycji Amber Road. Sprawdziło się, więc obowiązuje i w tym roku. Z tą jednak różnicą, iż sukces zeszłorocznej drużynówki pozwala organizatorom Amber Road twierdzić, że to jedyna tego typu impreza kolarska w Polsce. Nie byliby tacy pyszni, gdyby nie Wasz udział, Wasze komentarze i ciepła słowa :)

Amber Road 2011 - Gostyń - 27 sierpnia 2011

Amber Road w 2011 wystartuje na trasy powiatu gostyńskiego w wakacyjną sobotę, 27 sierpnia. Gostyński Klub Rowerowy oraz Starostwo Powiatowe w Gostyniu zapraszają wszystkich miłośników kolarstwa do wzięcia udziału w drugiej edycji tej znakomitej imprezy, teraz w randze Mistrzostw Polski w drużynowej jeździe na czas amatorskich zespołów kolarskich.

W tym roku spodziewać należy się kilku organizacyjnych zmian. Brak strategicznego partnera sprawił, że w tym roku wpisowe nie będzie zwracane. Dobra wiadomość jest taka, że opłata startowa się nie zmienia. W zamian jednak więcej drużyn, bo aż 30 wziąć może udział w wyścigu. Każdy team będzie też mógł zgłosić dowolną ilość zespołów, choć, jak uprzedzają organizatorzy: „w granicach, cechujących przecież kolarzy, przyzwoitości i zdrowego rozsądku”. O zakwalifikowaniu do drużynówki decyduje kolejność zgłoszeń i uregulowania wpisowego.

Drugą istotną zmiana jest miejsce startu i mety. Wyjątkowo w tym roku całe przedsięwzięcie odbędzie się na Głogówku (Bazylika na Świętej Górze), czyli w miejscu, z którego rok temu odbywał się start ostry. W konsekwencji reorganizacji uległa trasa wyścigu i nie jest wykluczone, iż jakaś korekta w jej przebiegu może jeszcze nastąpić.

Organizatorom zależy, by Wasz przejazd był jak najmniej zakłócony przez niedociągnięcia jakościowe naszych dróg, a jednocześnie trasa sama w sobie pozwalała na jak najlepszą i najskuteczniejszą współpracę w ramach drużyny, a więc dała Wam to, co w tych zawodach jest najistotniejsze – ducha partnerstwa.

Niniejszym ogłaszamy, iż Amber Road 2011, nad którym Supermaraton sprawuje medialną pieczę, wystartował! Swoje drużyny zgłosić możecie tutaj.

Więcej informacji na stronie Amber Road 2011.

Kontakt z organizatorem:
Komandor Zawodów
Radosław Frydryszak
kom. 668171167 / e-mail: poczta@amber-road.pl

Facebook