Puchar Polski w Szosowych Maratonach Rowerowych 2024 | Puchar Polski Maratończyków w Jeździe Indywidualnej na Czas 2024 | Puchar Polski w Maratonie GRAVEL 2024

Rewal
20-21.04.2024

Gryfice
25-26.05.2024

Radowo Małe
22-23.06.2024

Płoty
20-21.07.2024

Choszczno
08.09.2024

Pniewy
21-22.09.2024
Wyniki i ranking po Zieleńcu 2010
17 sierpnia 2010
Mistrzostwa Gryfic w Maratonie Rowerowym
19 sierpnia 2010
Wyniki i ranking po Zieleńcu 2010
17 sierpnia 2010
Mistrzostwa Gryfic w Maratonie Rowerowym
19 sierpnia 2010

Bałtyk-Bieszczady Tour już w sobotę

Już w najbliższą sobotę z rampy promowej w Świnoujściu-Warszów grupa 75 śmiałków wyruszy na trasę piątej edycji ultramaratonu kolarskiego „Bałtyk-Bieszczady Tour 2010”. Jest to najdłuższa i najtrudniejsza impreza kolarska tego typu w Polsce.

Jej trasa wiedzie w poprzek naszego kraju prowadząc przez takie miejscowości jak m.in. Piła, Bydgoszcz, Toruń, Włocławek, Sochaczew, Radom, Rzeszów aż do Ustrzyk Górnych, gdzie po przejechaniu 1008 kilometrów uczestnicy osiągną metę tego arcytrudnego wyścigu.

Tym co odróżnia „Bałtyk-Bieszczady Tour 2010” od innych imprez kolarskich organizowanych w naszym kraju jest to, że zawodnicy rywalizują non-stop spędzając na rowerze dwie lub nawet trzy doby, praktycznie bez żadnych przerw na odpoczynek!

Mimo wysiłków organizatorów, którzy we współpracy z władzami gmin przez które wiedzie trasa a także prywatnymi sponsorami starają się zapewnić kolarzom jak najbardziej komfortowe warunki przejazdu to tak naprawdę uczestnicy zdani są praktycznie tylko na siebie. Ogromny dystans sprawia, że szansę ukończenia imprezy mają tylko najlepiej przygotowani kondycyjnie kolarze a sam wyczyn wymaga sięgnięcia do granic swoich nie tylko fizycznych ale przede wszystkim psychicznych możliwości.

Na trasie zlokalizowanych będzie prawie 20 stacjonarnych punktów kontrolnych, na których uczestnicy otrzymają żywność, napoje a także w razie potrzeby podstawowe świadczenia techniczne i medyczne. Dla wolniejszych uczestników przygotowano również trzy tzw. Duże Punkty Kontrolne (DPK), gdzie oprócz posiłku będą mogli oni skorzystać z krótkiego noclegu, pamiętając, że limit przejazdu trasy wynosi tylko 72 godziny.

Elita uczestników ultramaratonu „Bałtyk-Bieszczady Tour 2010” będzie mogła liczyć również na pomoc z aut technicznych a to wszystko w celu stworzenia jej możliwości pobicia rekordu trasy wyścigu, który aktualnie wynosi poniżej 36 godzin!

Maraton to nie tylko próba sił dla samych kolarzy a także wielkie wydarzenie medialne. Jest to również doskonała możliwość do zaprezentowania istniejących możliwości technologicznych w dziedzinie nawigacji satelitarnej. Na specjalnym serwisie informacyjnym oprócz raportów i tabel z czasami przejazdów z poszczególnych punktów kontrolnych znajdzie się mapa umożliwiająca śledzenie aktualnej pozycji uczestników, dzięki nadajnikom GPS w które zostanie zaopatrzony każdy ze startujących.

W roku 2008 w czasie trwania imprezy zmagania zawodników za pośrednictwem podobnej strony śledziło blisko 150 tys. osób, a współpracę z załogą „Bałtyk-Bieszczady Tour 2010” podjęły największe polskie portale internetowe: Onet, Wirtualna Polska i Interia. Reportaże z zawodów ukazały się w regionalnej Telewizji Pomorskiej, TVP Info a także dziesiątkach tytułów prasowych i na tematycznych stronach internetowych.

Tak więc już teraz zapraszamy serdecznie do aktywnego kibicowania uczestnikom na trasie a także śledzenia zmagań w internecie.

Organizatorzy

Więcej na stronie Bałtyk-Bieszczady Tour.

Facebook