Puchar Polski w Szosowych Maratonach Rowerowych 2023 | Puchar Polski Maratończyków w Jeździe Indywidualnej na Czas 2023

Radowo Małe
20-21.05

Płoty
17-18.06

Pniewy
29-30.07

Rewal
9-10.09

Gryfice
23-24.09
Christopher Bergland: Przekraczając granice
15 października 2008
Ukraińskie Karpaty
16 października 2008

Już za kilka dni dni, w sobotę 18 października, wszyscy kolarscy zapaleńcy będą mieli okazję stanąć ze sobą w szranki w ramach pierwszej edycji kolarskiego wyścigu Chrząstawa Felt Cup, którego organizatorami są bracia Łukasz i Maciej Bodnarowie.

Stawiając sobie przede wszystkim za cel propagowanie kolarstwa i turystyki rowerowej w Polsce, bracia Bodnarowie postanowili zorganizować amatorski maraton rowerowy, w którym udział wziąć będzie mógł niemalże każdy – jedyne co będzie potrzebne to sprawny rower i kask na głowę. Brak ograniczeń wiekowych i krótka 30-kilometrowa trasa zachęcają do udziału każdego, komu starczy sił na jej pokonanie. Jednak w trosce o bezpieczeństwo najmłodszych uczestników, osoby poniżej 16-go roku życia muszą znajdować się pod stałą opieką rodziców lub opiekunów prawnych startujących w imprezie.

Trasa wyścigu Chrząstawa Felt Cup przebiegać będzie drogami dookoła miejscowości, w szczególności po licznych leśnych ścieżkach. Brak większych podjazdów, trudnych technicznie elementów oraz krótki, około 30-kilometrowy dystans stwarzają wszystkim uczestnikom równe szanse w walce o zwycięstwo…oraz nagrody. Uczestnicy rywalizować będą w dwóch kategoriach – osobno klasyfikowani będą panowie i panie. Warto zaznaczyć, że wśród wszystkich uczestników imprezy rozlosowana zostanie główna nagroda, którą jest rower marki Felt – tytularnego sponsora maratonu.

Wszyscy chętni do udziału w imprezie mogą już dziś zgłaszać się, wypełniając odpowiedni formularz na stronie www.bodnar-brothers.pl (rejestracja internetowa zostanie zamknięta na dwa dni przed terminem rozgrywania zawodów). Zapisywać się będzie można także w dniu wyścigu od 8:00 do 10:30 w biurze wyścigu. Uczestnictwo w imprezie jest odpłatne (mężczyźni – 35 zł, kobiety – 25zł), jednakże mieszkańcy Chrząstawy Małej i Wielkiej będą z tego obowiązku zwolnieni po okazaniu dowodu tożsamości.

Regulamin wyścigu znajdziesz tutaj, natomiast mapę trasy tam. Więcej informacji zaś na stronie organizatora.

Źródło: Magazyn Rowerowy.

Facebook