Puchar Polski w Szosowych Maratonach Rowerowych 2022 | Puchar Polski Maratończyków w Jeździe Indywidualnej na Czas 2022

Rewal
21-22.05

Płoty
9-10.07

Pniewy
6-7.08

Gryfice
3-4.09

Radowo Małe
24-25.09
Generalka i ranking wszechczasów po Łobzie
15 czerwca 2007
Wyniki z Gryfic
21 czerwca 2007

Wróciłem z objazdu trasy Pętli i uważam ją za najpiękniejszą asfaltową trasę rowerowa w Polsce z kulminacyjnym momentem podjazdu na Przełęcz Karkonoską. Pamiętam jak w zeszłym roku wielu wyczerpanych kolarzy schodziło z rowerów. Jednak jakiś tajemniczy magnes pchał ich wciąż w górę, a na mecie usytuowanej na szczycie obiecali sobie, że za rok pokonają górę nie schodząc z roweru.

Bardzo podoba mi się nowa formuła ścigania, polegająca na pokonywaniu odcinków punktowanych i „przejazdówek”. Koło w koło jadą zawodnicy o większych możliwościach i ci słabsi. Wspólnie pedałują kolarze szosowi i „górale”. Dodatkową motywacja i atrakcją dla wszystkich będzie gościnny udział w maratonie najlepszych polskich kolarzy zawodowych. Swój przyjazd zapowiedzieli między innymi Dariusz Baranowski, Bartosz Huzarski i Marek Galiński.

Jestem przekonany, że po pokonaniu finałowego podjazdu, wszyscy lepiej zrozumieją, na czym polega jazda w prawdziwych górach i tematów do rozmów na pewno nie zabraknie. Zapraszam wszystkich na Pętle Karkonosko-Izerska. Przygotowaliśmy dla Was darmowe noclegi na hali w szkole w Piechowicach. Na pewno wyjedziecie stamtąd bogatsi o wiele doświadczeń.

Kaucja za chipa

Podczas maratonu zostanie zastosowany system elektronicznego pomiaru czasu z wykorzystaniem tzw. chipów, które będą wydawane po wpłaceniu kaucji w wysokości 50 zł. Kaucja zostanie zwrócona po zawodach.

Rower za rekord!

Zawodnik, który pobije rekord czasu Darka Baranowskiego (35:25, suma przewyższeń 800 m) wjazdu na Przełęcz, otrzyma rower OLSH! Jeśli nikt tego nie dokona rower zostanie rozlosowany wśród uczestników imprezy.

Cezary Zamana

Facebook