Puchar Polski w Szosowych Maratonach Rowerowych 2024 | Puchar Polski Maratończyków w Jeździe Indywidualnej na Czas 2024 | Puchar Polski w Maratonie GRAVEL 2024

Rewal
20-21.04.2024

Gryfice
25-26.05.2024

Radowo Małe
22-23.06.2024

Płoty
20-21.07.2024

Choszczno
15.09.2024

Pniewy
21-22.09.2024
Rekordowe zapisy na "Żądło Szerszenia"
23 marca 2009
Szpion sypie. O „Żądle Szerszenia” niemal wszystko
27 marca 2009
Rekordowe zapisy na "Żądło Szerszenia"
23 marca 2009
Szpion sypie. O „Żądle Szerszenia” niemal wszystko
27 marca 2009

Cykliści z Gorzowa Wielkopolskiego

Stowarzyszenie Gorzowski Klub Rowerzystów CYKLISTA powstało 25 marca 2002 z inicjatywy jednego z „ojców założycieli” cyklu Pucharu Polski w Maratonach Szosowych – Jurka Złotowskiego.

Statutowym celem naszej działalności jest:
1. Planowanie i organizowanie życia turystyczno – sportowego w oparciu o możliwości obiektywne i sprzętowe oraz pomoc organizacyjną i materialną członków i sympatyków Klubu.
2. Angażowanie wszystkich do uprawiania turystyki i sportów rowerowych, dostosowanych do wieku, stopnia sprawności i zainteresowań.
3. Uczestniczenie w imprezach turystyczno – sportowych organizowanych na obszarze działania.
4. Organizowanie zajęć turystyczno – sportowych w celu wszechstronnego rozwoju swojej sprawności fizycznej i umysłowej, ze szczególnym uwzględnieniem funkcji zdrowotnych.
5. Kształtowanie pozytywnych cech charakteru i osobowości poprzez uczestnictwo w realizacji zadań Klubu.

Zauważcie, że stawiamy sobie za cel także rozwój sprawności umysłowej, bowiem mimo sceptycyzmu niektórych niedouczonych uczonych, jesteśmy pewni, że rower poszerza horyzonty, wyostrza inteligencję i podwyższa IQ.

W praktyce organizujemy, współorganizujemy i uczestniczymy w imprezach na rowerze, z rowerem, przy rowerze i pod rowerem. Jest tego dużo. Zainteresowanych zapraszamy na naszą stronę www.cyklista.net. W tym roku planujemy między innymi – wyjazd do Tunezji (zdaje się, że niektórzy chcą przetestować rowery na rajd Paryż-Dakar), wyprawę na Suwalszczyznę i rajd „W siodle i na siodełku” (wspólnie z koniarzami).

Klubowi matkuje (choć mogłaby być niektórych córką) Ania B. Pracowita i utalentowana (potrafi nawet nas, wyleniałych samców, zagnać od czasu do czasu do roboty). Nasza Prezes o wszystko zadba, o wszystkich się zatroszczy. Łubu dubu… to mówiłem ja – niżej podpisany.

Mamy w kalendarzu sporo imprez cyklicznych, ale najważniejsze wydają się niedzielne wycieczki. Przyjeżdża na nie nawet do 30 osób (klub liczy 50 członków). Dzielimy się na 2 grupy, z których jedna przemierza spokojnie ustaloną wcześniej trasę, podziwiając piękno Ziemi Gorzowskiej i gęsto konwersując, a druga gna na swoich pędzidłach, wpatrując się raczej w oponę poprzednika, lub swoją i rozmawia mniej, by się nie rozpraszać. Zdarza się, że obie grupy gdzieś tam się spotkają przy wspólnym ognisku.

W PP nie stanowimy tak licznego teamu jak wcześniej się przedstawiający i nie mamy takich sukcesów (choć jak już startujemy, to zazwyczaj stajemy na pudle w swoich kategoriach), ale myślę, że to się zmieni, bo jest u nas paru naprawdę mocnych i jeśli zaczną systematycznie brać udział, to… będzie ciekawie.

Najwięcej uczestników mamy oczywiście na naszym gorzowskim maratonie. W tym roku odbędzie się już po raz ósmy! To nasza największa i najważniejsza impreza. Przygotowania do niej już się rozpoczęły. Jestem pewny, że będzie to maraton wyjątkowy. Przyjedź, przekonaj się, ZAPRASZAMY.

A oto długaśna i zarazem imponująca lista imprez, w których w roku 2008 członkowie GKR brali udział:
– Rajd „Powitanie Nowego Roku”
– Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy
– Rowerowy „Rajd Sylwestrowy” – Skwierzyna
– Rajd „Powitania Wiosny” – Santok
– „Wiosenne Przebudzenie” – impreza w Witnicy
– Maraton szosowy w Świnoujściu
– Spreewald Maratonie w Niemczech
– Wyprawa majowa do Berlina
– Polsko – niemiecki rajd rowerowy – Górki Noteckie
– Maraton szosowy w Lesznie
– GRYF Maratonie MTB w Witnicy
– Sztafeta rowerowa „730km na 730-lecie Barlinka”
– Maraton szosowy w Łobezie
– II Podgorzowski Rajd Turystyczny – Mironice
– Maraton szosowy w Gryficach
– impreza pn. „Jest niedziela wyjdź z fotela” w ramach Lubuskiego Programu Pierwotnej Prewencji Nowotworów” – CSR „Słowianka”
– Maratonie szosowym w Zieleńcu
– Dożynki w Zdroisku
– Maraton szosowy w Iławie
– „Lubuskie Święto Chleba” w Bogdańcu
– Maraton szosowy w Zieleńcu
– Wyścigu kolarskim „Dla Gienka” – Strzelce Krajeńskie
– Maraton szosowy w Choszcznie
– VII Gorzowski Maraton Rowerowy
– Rajd „Szlakiem Chmielu i Wikliny” w Zbąszyniu
– Rajd rowerowy „Po Ziemi Drezdeneckiej i okolicy”
– Maraton szosowy w Trzebnicy
– XII Ogólnopolski Zlot Winobraniowy w Przytoku
– XIII Międzynarodowy Zjazd Cyklistów w Sulęcinie
– Maraton szosowy w Kołobrzegu

Zbych S.

Zapraszamy na stronę internetową GKR Cyklista.

Facebook