Puchar Polski w Szosowych Maratonach Rowerowych 2024 | Puchar Polski Maratończyków w Jeździe Indywidualnej na Czas 2024 | Puchar Polski w Maratonie GRAVEL 2024

Rewal
20-21.04.2024

Gryfice
25-26.05.2024

Radowo Małe
22-23.06.2024

Płoty
20-21.07.2024

Choszczno
08.09.2024

Pniewy
21-22.09.2024
Gubener Radsport na polskich szosach
27 stycznia 2009
Rebe i spółka na dwóch kółkach
3 lutego 2009
Gubener Radsport na polskich szosach
27 stycznia 2009
Rebe i spółka na dwóch kółkach
3 lutego 2009

Garść zaproszeń na rowerowanie za południową granicą

Pierwsza garść: Zaproszenie dla wszystkich miłośników turystyki aktywnej do Sniny na Słowacji na imprezy nie tylko rowerowe organizowane w 2009 roku przez DO Fenix Snina.

Plan imprez organizowanych przez wypróbowanych przyjaciół Bieszczadzkiego Towarzystwa Cyklistów ze Sniny jest imponujący. Nie brakuje w nim wspólnych imprez organizowanych w 2009 roku z BTC w ramach imprez „Green Cyklo Bies”.

Jest zaproszenie na rajd, tym razem muzycznymi śladami dobrego wojaka Szwejka – pod koniec maja, na zlot turystów kolarzy – w czerwcu czy też zaproszenie do wspólnego udziału w supermaratonie Green Cyklo Bies wokół jeziora Solińskiego we wrześniu. Są też zaproszenia na imprezy na nartach biegowych i śladowych, do zwiedzania zamków na Słowacji czy też na wyprawę pieszą do źródeł rzeki Uż w pobliżu Przełęczy Użockiej.

Załączamy cały Kalendarz Imprez otrzymany od Jozefa Talarovica – szefa organizacji. Tekst wprawdzie po słowacku, ale jak ktoś się zainteresuje to służymy pomocą w tłumaczeniu.

Druga garść: Klub českých turistů Napajedla – cykloturistický kroužek, czyli Czescy kolarze zapraszają na wspólną wyprawę po Bieszczadach i Beskidzie Niskim.

W dniach 1 – 10 maja Klub Czeskich Turystó Napajedla – koło rowerzystó zaprasza na wspólną wyprawę z humennego (Słowacja) w Bieszczady i Beskid Niski. Szczegóły na załączonym regulaminie.

Trzecia garść: Zaproszenie na wyprawę na Mołdawię z Klubem rowerzystów z Napalku. Przekazujemy zaproszenie czeskich cyklistów na wyprawę po Ukrainie i Mołdawi na początku września. W załączeniu regulamin i dokumenty do wypełnienia.

Wyprawa w Czarnohorę, nad Czarnym Czeremoszem i dalej do Mołdawii może stanowić wyzwanie dla miłośników rowerów i gór oraz mało skażonej jeszcze przyrody. Tereny opisywane przez Stanisława Vincenza w epokowym dziele „Na wysokiej połoninie mogą zostać przybliżone. Wyobrażenie spławianego drewna po górskich, czarnohorskich rzekach oraz zapoznanie z kultura Huculszczyzny, muzyką Romana Kumłyka z Wierchowiny stanowi niezaprzeczalny atut tej wyprawy. Nie należy zapominać o krajobrazach Gorganów i Czarnohory. Regulamin imprezy dostępny jest tutaj.

Źródło: Bieszczady On-Line.

Facebook