Puchar Polski w Szosowych Maratonach Rowerowych 2023 | Puchar Polski Maratończyków w Jeździe Indywidualnej na Czas 2023

Radowo Małe
20-21.05

Płoty
17-18.06

Pniewy
29-30.07

Rewal
9-10.09

Gryfice
23-24.09
Najdroższa przerzutka Świata?
16 sierpnia 2008
Piąte okrążenie Kotliny Kłodzkiej
18 sierpnia 2008

Było jak na wielkich wyścigach kolarskich…

W niedzielę 03 sierpnia odbył się III Maraton Kolarski „Wyścigu dookoła Miedwia”. Głównym organizatorem tej imprezy było Stargardzkie Towarzystwo Cyklistów.

Już od soboty w biurze wyścigu, które mieściło się w ratuszu urzędu Miasta można było dostrzec duże zainteresowanie. Maraton zgromadził na starcie ok. 150 kolarzy z całego kraju oraz Niemiec. Start honorowy był początkiem udanej imprezy. Otwarcia wyścigu dokonał poseł na sejm RP Sławomir Preiss wraz ze starostą powiatowym Markiem Stankiewiczem oraz z Joanną Szczerbą z Urzędu Miejskiego, którzy obieli główny Patronat.

W asyście Policjantów na motorach, cała kolumna kolarzy ruszyła głównymi ulicami miasta, na linie startu i mety mieszczącej się w Morzyczynie, na wysokości restauracji FENIX. ! Gdy główni aktorzy tej imprezy, czyli, zawodnicy w 15-tu osobowych grupach ruszyli na trasę wiodącą wokół Jeziora Miedwia, czekający widzowie i rodziny uczestników mogli mile spędzać czas w Amfiteatrze na przepięknej promenadzie miedwiańskiej, gdzie całą oprawę artystyczną oraz liczne konkursy dla widzów poprowadzili: Agnieszka Jurkiewicz, znana z wielu tytułów piękności m. in:.Miss Miedwia, Miss Stargardu i Vice-miss Pomorza oraz finalistka Miss Polski, a na co dzień instruktorka oraz właściciel i manager Fitness Club Vip wraz z Piotrem Chmielewskim, Prezesem Stargardzkiego Towarzystwa Cyklistów, czynnym zawodnikiem STC, na co dzień ratownikiem Państwowej Straży Pożarnej, który w obecnym roku w 6-tej edycji Pucharu Polski w kolarstwie szosowym zwyciężył po raz czwarty.

Na scenie odbyły się pokazy:
– tańca HIP-HOP grupy SQUAD i WIR
– pokazy zajęć na STEP-ach,
– pokazy zajęć ze sztangą
– pokazy treningów na rowerach stacjonarnych

Całe show, jakie stworzyli instruktorzy, na co dzień prowadzą zajęcia w nowym klubie Fitness Club Vip znajdującym się na ul. Popiełuszki 7 w Stargardzie.

Zebrana widownia na miedwiańskim amfiteatrze nie mogła narzekać na brak atrakcji, oraz na ukłon ze strony organizatorów, którzy przygotowali „słodkie reklamówki” ufundowane przez jednego z głównych sponsorów imprezy RARYTAS – krakersów czas.

Oczekując na przybycie zawodników na metę można było poznać historię Stargardzkiego Towarzystwa Cyklistów, sprawdzić swoją kondycje oraz siłę mięśni. Odbyły się konkursy, w których chętnie brali udział widzowie oraz zawodnicy, choć zmęczeni, ulegali namowom do udziału we wspólnej zabawie byłej Miss Miedwia.

Każdy zawodnik na mecie otrzymał medal uczestnictwa, a najlepsi w klasyfikacji ogólnej zostali udekorowani jak w wielkich wyścigach kolarskich żółtymi koszulkami liderów. W każdej kategorii wiekowej, wśród kobiet i mężczyzn, pierwsze trzy miejsca zostały udekorowane pucharami ufundowanymi przez Prezydenta Miasta Stargardu, Starostwo Powiatu Stargardzkiego, Wójta Gminy Kobylanka, puchary w klasyfikacji kobiet ufundował Poseł na Sejm RP.

Na zakończenie odbyła się loteria losowa wartościowych nagród ufundowanych przez hojnych sponsorów III Maratonu „Wyścigu dookoła Miedwia”, którym bardzo serdecznie dziękujemy w organizacji naszej imprezy. Dziękujemy również Stargardzkim Policjantom, którzy na najwyższym poziomie zabezpieczyli bezpieczeństwo uczestnikom Maratonu ukłony również dla Policji z Pyrzyc oraz Strażaków Państwowej Straży Pożarnej oraz Ochotniczej Straży Pożarnej. Wierzymy, że za rok spotkamy się ponownie, bo taka impreza to jedno wielkie święto sportu,ludzi, którzy całe swe serce wkładają w organizacje naszej imprezy.

Jak informują organizatorzy, przyszłoroczna edycja imprezy planowana jest na 2 sierpnia 2009 roku.

Wyniki III Maratonu „Wyścigu dookoła Miedwia ” dostępne są już na stronie STC w zakładce Wyścig dookoła Miedwia.

DZIĘKUJEMY!

Zobacz również: galerię zdjęć z Wyścigu dookoła Miedwia.

Źródło: Stargardzkie Towarzystwo Cyklistów.

Facebook