Puchar Polski w Szosowych Maratonach Rowerowych 2024 | Puchar Polski Maratończyków w Jeździe Indywidualnej na Czas 2024 | Puchar Polski w Maratonie GRAVEL 2024

Rewal
20-21.04.2024

Gryfice
25-26.05.2024

Radowo Małe
22-23.06.2024

Płoty
20-21.07.2024

Choszczno
08.09.2024

Pniewy
21-22.09.2024
Najdroższa przerzutka Świata?
16 sierpnia 2008
Piąte okrążenie Kotliny Kłodzkiej
18 sierpnia 2008
Najdroższa przerzutka Świata?
16 sierpnia 2008
Piąte okrążenie Kotliny Kłodzkiej
18 sierpnia 2008

III maraton 'Wyścig dookoła Miedwia'

Było jak na wielkich wyścigach kolarskich…

W niedzielę 03 sierpnia odbył się III Maraton Kolarski „Wyścigu dookoła Miedwia”. Głównym organizatorem tej imprezy było Stargardzkie Towarzystwo Cyklistów.

Już od soboty w biurze wyścigu, które mieściło się w ratuszu urzędu Miasta można było dostrzec duże zainteresowanie. Maraton zgromadził na starcie ok. 150 kolarzy z całego kraju oraz Niemiec. Start honorowy był początkiem udanej imprezy. Otwarcia wyścigu dokonał poseł na sejm RP Sławomir Preiss wraz ze starostą powiatowym Markiem Stankiewiczem oraz z Joanną Szczerbą z Urzędu Miejskiego, którzy obieli główny Patronat.

W asyście Policjantów na motorach, cała kolumna kolarzy ruszyła głównymi ulicami miasta, na linie startu i mety mieszczącej się w Morzyczynie, na wysokości restauracji FENIX. ! Gdy główni aktorzy tej imprezy, czyli, zawodnicy w 15-tu osobowych grupach ruszyli na trasę wiodącą wokół Jeziora Miedwia, czekający widzowie i rodziny uczestników mogli mile spędzać czas w Amfiteatrze na przepięknej promenadzie miedwiańskiej, gdzie całą oprawę artystyczną oraz liczne konkursy dla widzów poprowadzili: Agnieszka Jurkiewicz, znana z wielu tytułów piękności m. in:.Miss Miedwia, Miss Stargardu i Vice-miss Pomorza oraz finalistka Miss Polski, a na co dzień instruktorka oraz właściciel i manager Fitness Club Vip wraz z Piotrem Chmielewskim, Prezesem Stargardzkiego Towarzystwa Cyklistów, czynnym zawodnikiem STC, na co dzień ratownikiem Państwowej Straży Pożarnej, który w obecnym roku w 6-tej edycji Pucharu Polski w kolarstwie szosowym zwyciężył po raz czwarty.

Na scenie odbyły się pokazy:
– tańca HIP-HOP grupy SQUAD i WIR
– pokazy zajęć na STEP-ach,
– pokazy zajęć ze sztangą
– pokazy treningów na rowerach stacjonarnych

Całe show, jakie stworzyli instruktorzy, na co dzień prowadzą zajęcia w nowym klubie Fitness Club Vip znajdującym się na ul. Popiełuszki 7 w Stargardzie.

Zebrana widownia na miedwiańskim amfiteatrze nie mogła narzekać na brak atrakcji, oraz na ukłon ze strony organizatorów, którzy przygotowali „słodkie reklamówki” ufundowane przez jednego z głównych sponsorów imprezy RARYTAS – krakersów czas.

Oczekując na przybycie zawodników na metę można było poznać historię Stargardzkiego Towarzystwa Cyklistów, sprawdzić swoją kondycje oraz siłę mięśni. Odbyły się konkursy, w których chętnie brali udział widzowie oraz zawodnicy, choć zmęczeni, ulegali namowom do udziału we wspólnej zabawie byłej Miss Miedwia.

Każdy zawodnik na mecie otrzymał medal uczestnictwa, a najlepsi w klasyfikacji ogólnej zostali udekorowani jak w wielkich wyścigach kolarskich żółtymi koszulkami liderów. W każdej kategorii wiekowej, wśród kobiet i mężczyzn, pierwsze trzy miejsca zostały udekorowane pucharami ufundowanymi przez Prezydenta Miasta Stargardu, Starostwo Powiatu Stargardzkiego, Wójta Gminy Kobylanka, puchary w klasyfikacji kobiet ufundował Poseł na Sejm RP.

Na zakończenie odbyła się loteria losowa wartościowych nagród ufundowanych przez hojnych sponsorów III Maratonu „Wyścigu dookoła Miedwia”, którym bardzo serdecznie dziękujemy w organizacji naszej imprezy. Dziękujemy również Stargardzkim Policjantom, którzy na najwyższym poziomie zabezpieczyli bezpieczeństwo uczestnikom Maratonu ukłony również dla Policji z Pyrzyc oraz Strażaków Państwowej Straży Pożarnej oraz Ochotniczej Straży Pożarnej. Wierzymy, że za rok spotkamy się ponownie, bo taka impreza to jedno wielkie święto sportu,ludzi, którzy całe swe serce wkładają w organizacje naszej imprezy.

Jak informują organizatorzy, przyszłoroczna edycja imprezy planowana jest na 2 sierpnia 2009 roku.

Wyniki III Maratonu „Wyścigu dookoła Miedwia ” dostępne są już na stronie STC w zakładce Wyścig dookoła Miedwia.

DZIĘKUJEMY!

Zobacz również: galerię zdjęć z Wyścigu dookoła Miedwia.

Źródło: Stargardzkie Towarzystwo Cyklistów.

Facebook