Puchar Polski w Szosowych Maratonach Rowerowych 2023 | Puchar Polski Maratończyków w Jeździe Indywidualnej na Czas 2023

Radowo Małe
20-21.05

Płoty
17-18.06

Pniewy
29-30.07

Rewal
9-10.09

Gryfice
23-24.09
Dziennikarka Reutersa wypróbowała olimpijski welodrom
20 sierpnia 2008
Ridley, ale nie Scott
21 sierpnia 2008

Najdłuższy maraton kolarski w Polsce rusza w sobotę, 23 sierpnia

Około 50 zawodników wystartuje w tegorocznej edycji Imagis Tour, najdłuższego ultramaratonu kolarskiego w Polsce. Start ze Świnoujścia zaplanowano na sobotę, 23 sierpnia. Zawodnicy przemierzą non stop 1016 km, a najszybsi dotrą na metę w Bieszczadach już następnego dnia wieczorem.

Imagis Tour 2008 to już czwarta edycja tej najtrudniejszej w Polsce imprezy kolarskiej. Trasa maratonu przecina Polskę na pół i biegnie ze Świnoujścia do miejscowości Wołosate w Bieszczadach. Rekord trasy wynosi 37 godzin i 40 minut i został ustanowiony w ub. r. przez Grzegorza Bordoszewskiego ze Szczecinka i Wojciecha Jaśniewicza ze Swarzędza.

Maraton przeznaczony jest dla miłośników sportów ekstremalnych, chcących sprawdzić granice własnej wytrzymałości psychicznej i fizycznej.

Imagis Tour, to nie tylko zmagania wyjątkowych sportowców, ale też impreza dla kibiców kolarstwa w całej Polsce. Kibice mogą dopingować zawodników na całej długości trasy lub śledzić ich zmagania za pośrednictwem internetu nie wychodząc z domu. Portal ImagisTour.pl umożliwia obserwację pozycji poszczególnych zawodników w czasie rzeczywistym. Rozwiązania technologiczne i mapowe, dostarcza główny sponsor imprezy, firma Imagis S.A.

Imagis S.A. jest polską firmą, która od 1992 roku zajmuje się Systemami Informacji Geograficznej. Firma dostarcza oprogramowanie GIS, tworzy mapy cyfrowe i systemy nawigacji GPS. Imagis S.A. prowadzi także działalność z zakresu budowy i integracji systemów informatycznych z funkcjonalnością mapową.

Źródło: informacja prasowa organizatora.

Od redakcji: trzymamy kciuki! Szczególnie za Adagio :)

Facebook