Puchar Polski w Szosowych Maratonach Rowerowych 2024 | Puchar Polski Maratończyków w Jeździe Indywidualnej na Czas 2024 | Puchar Polski w Maratonie GRAVEL 2024

Rewal
20-21.04.2024

Gryfice
25-26.05.2024

Radowo Małe
22-23.06.2024

Płoty
20-21.07.2024

Choszczno
08.09.2024

Pniewy
21-22.09.2024
Grupy startowe na Supermaratonie Jastrzębi Łaskich
7 czerwca 2014
Wyniki Supermaratonu Jastrzębi Łaskich
8 czerwca 2014
Grupy startowe na Supermaratonie Jastrzębi Łaskich
7 czerwca 2014
Wyniki Supermaratonu Jastrzębi Łaskich
8 czerwca 2014

Informatycy na rowery! Charytatywny rajd dla Martynki

Ania Zakens, znana Wam zarówno jako świetna kolarka, jak i organizatorka Ultramaratonu im. Olka Czapnika jest także współorganizatorką akcji Informatycy na rowery! Oto mail od Ani i informacje o akcji. Pomożecie Ani, tak żeby Ania i jej koledzy mogli pomóc Martynce? 

Informatycy na rowery

Martynka to córka mojego kolegi ze studiów, jest bardzo chora. Inni koledzy ze studiów już wcześniej organizowali taką akcję i prosili mnie, żebym się przyłączyła, ale akurat wtedy byłam na Elbrusie. W tym roku obiecałam, że na pewno pojadę.

Niestety nie mam tyle czasu co oni, żeby w 4 dni pokonać trasę, więc pojadę w 2 dni. W piątek (13.06) zawiozą nas do Czech, w sobotę będziemy jechać wszyscy razem do Przewozu, a w niedzielę (15.06) pojadę sama z Przewodu do Szczecina. Pierwszy raz będę jechać zupełnie sama ponad 300 km.

Naszym celem jest zwrócenie uwagi na problem i w ten sposób szukamy sponsorów oraz zachęcamy ludzi na przekazywanie pieniążków na rehabilitację Martynki. Ja, dlatego chcę jechać sama i dłuższy dystans, żeby pokazać, że dziewczyny nawet takie malutkie i trochę większe to twardzielki, potrafią walczyć i się nie poddają.

Mam też taką małą prośbę od siebie. Wiem, że niedziela to będzie po maratonie w Choszcznie, ale jeżeli ktoś by miał ochotę pojechać ze mną kawałek drogi to byłoby fajnie. Będę jechać szlakiem rowerowym Odra-Nysa, wzdłuż polskiej granicy http://www.oder-neisse-radweg.de/

Wiem, że trochę ludzi, którzy jeżdżą na nasze maratony, mieszka przy granicy. W połowie tygodnia będę wiedziała mniej więcej, w którym miejscu będę o konkretnej godzinie. W niedzielę będę kończyć trasę na Jasnych Błoniach w Szczecinie i też fajnie by było, gdyby osoby ze Szczecina mógłby wyjechać, żeby pomóc mi przejechać przez Szczecin.

AKCJA INFORMATYCY NA ROWERY

13 czerwca 2014 spod czeskich Karkonoszy wyruszy charytatywa wyprawa rowerowa pt. “Informatycy Na Rowery”. Informatycy wraz z przyjaciółmi w 4 dni zamierzają przejechać prawie 500 km i zakończyć wyprawę w Szczecinie. Wszystko po to, aby zdobyć pieniądze na turnus rehabilitacyjny dla pięcioletniej Martynki Wójtowicz, chorującej na rdzeniowy zanik mięśni.

Pomoc dla Martynki

Rajd został objęty Mecenatem Miasta Szczecina.

Pięcioletnia Martynka Wójtowicz cierpi na rdzeniowy zanik mięśni. Jak dotąd nie odkryto skutecznego lekarstwa na tę chorobę, a jedyną formą pomocy dla chorujących na nią osób jest codzienna rehabilitacja, która pomaga utrzymać dobrą kondycję fizyczną, spowolnić postęp choroby i ograniczyć jej następstwa.

Rehabilitacja jest jednak kosztowne – jeden turnus rehabilitacyjny to koszt w wysokości ok. 5 tysięcy złotych. Informatycy ze szczecińskiego oddziału firmy SQUIZ postanowili pomóc małej Martynce i zebrać pieniądze na jej leczenie. W tym celu zorganizowali charytatywną wyprawę rowerową, w ramach której podczas swoich urlopów w 4 dni przejadą niemal 500 km po trasie rowerowej, rozciągającej się od Karkonoszy do Szczecina.

Jest to międzynarodowy szlak rowerowy Odra-Nysa, biegnący wzdłuż polsko-niemieckiej granicy. W czwartej edycji charytatywnego rajdu udział wezmą głównie informatycy ze spółki SQUIZ, poza tym dołączą inne osoby ze szczecińskich firm, również spoza branży.

– Do tej pory zgłosiło się ponad 20 uczestników. Cieszymy się, że IV edycja naszej wyprawy rowerowej wpisała się na stałe w kalendarz rowerowych imprez organizowanych w Szczecinie. Cykliczna wyprawa zdobywa coraz większą popularność i uznanie. Coraz więcej osób zaczyna aktywnie spędzać czas wolny, a takie inicjatywy jak Informatycy Na Rowery mobilizują najbliżsych do realizacji wyzwań, ze wspaniałą motywacją jaką jest pomoc Martynce – wskazuje Rafał Źróbecki, Prezes SQUIZ Poland Sp. z o.o. – Mamy ogromną nadzieję, że nasza pasja i poświęcenie umożliwi nam zebranie pieniędzy na szczytny cel, jakim jest pomoc dla chorującego, małego dziecka.

Przedsięwzięcie zostało objęte Mecenatem Miasta Szczecina. – Szczytna idea przyświecająca rajdowi jest dowodem na to, że mieszkańcy naszego miasta to ludzie wrażliwi i odpowied zialni społecznie, zawsze gotowi, aby wesprzeć potrzebujących – wskazuje Piotr Krzystek, Prezydent Szczecina. – Przedsięwzięcie, którego celem jest zebranie środków finansowych na pomoc rodzinie chorej Martynki oraz zapewnienie dziewczynce codziennej rehabilitacji, zasługuje na wyróżnienie. Jestem przekonany, że inicjatywa zjednoczenia przyjaciół rodziny Martynki, współpracowników jej rodziców oraz wszystkich mieszkańców Szczecina o wrażliwych sercach, którym nie jest obojętny los drugiego człowieka, spotka się z życzliwością i zrozumieniem.

Patronatami przedsięwzięcia są Technopark Pomerania i Klaster ICT Pomorze Zachodnie. Głównym sponsorem wyprawy jest firma Squiz Poland Sp. z o.o. oraz spółka Konsberg Martime Poland. Dodatkowo Exotic Restaurants i Rafał Ogłaza – którzy ofiarowali nagrody, które będzie można wylicytować w aukcjach.

Wpłaty na pomoc dla chorej Martynki Wójtowicz przyjmują:

Portal siepomaga
http://www.siepomaga.pl/r/informatycynarowery
oraz
Fundacja Pomocy Osobom Niepełnosprawnym „Słoneczko”
Stawnica 33
77-400 Złotów
Nr konta: 89 8944 0003 0000 2088 2000 0010
z dopiskiem: 214/W, Martyna Wójtowicz – darowizna

Facebook