Puchar Polski w Szosowych Maratonach Rowerowych 2023 | Puchar Polski Maratończyków w Jeździe Indywidualnej na Czas 2023

Radowo Małe
20-21.05

Płoty
17-18.06

Pniewy
29-30.07

Rewal
9-10.09

Gryfice
23-24.09
W Klasyku Kłodzkim można wziąć udział rodzinnie
26 czerwca 2009
TT śmiga niczym muflon po trasach Pętli Beskidzkiej
6 lipca 2009

W ramach powitania i pierwszego posta załączam wykres podjazdu z Istebnej Zaolzia na Koniaków po trasie, ktora ma iść minimaraton Pętli Beskidzkiej.

Co prawda wykres zaczyna się nieco wcześniej niż start wyścigu, ale przecież stroma część podjazdu nie ulega przez to zmianie. Wreszcie jakiś stromy kawałek szosy na konkretnym wyścigu

Tak gwoli ścisłości, nachylenie na tych wykresach jest w %, ale liczone z sinusa (różnica wysokości przez odległość drogowa) a de facto powinno być liczone z tangensa (różnica wysokości przez odległość na mapie). Dla małego kąta poniżej 12% to nie ma większego znaczenia, ale przy 17-18% to już różnica ponad 1% – czyli w zasadzie najbardziej stromy kawałek ma ponad 19% No, ale czy to ma jakieś znaczenie? Ważne, że podjazd ma ponad 15% i trzeba mieć miękką korbę. Chociaż większość zawodników z Giro podjeżdża Monte Zoncolan (max 27%/50m i 22%/100m) na „standardowej” korbie, takiej jaką jadą cały wyścig (no, prawie cały) – więc może nie trzeba …

Ciekawy jest jeszcze podjazd przez Zapasieki, zwłaszcza, że ścianka pojawi się zaraz po stromym i zapewne szybkim (chociaż są 2 zakręty!) zjeździe z Jaworzynki.

podjazdy

Źródło: wątek poświęcony Pętli Beskidzkiej na naszym forum.

Zobacz również, jakie nagrody, ufundowane przez DOBRE SKLEPY ROWEROWE czekają na uczestników Pętli Beskidzkiej, śmiałków, którym niestraszne najbardziej strome podjazdy ;)

Facebook