Puchar Polski w Szosowych Maratonach Rowerowych 2024 | Puchar Polski Maratończyków w Jeździe Indywidualnej na Czas 2024 | Puchar Polski w Maratonie GRAVEL 2024

Rewal
20-21.04.2024

Gryfice
25-26.05.2024

Radowo Małe
22-23.06.2024

Płoty
20-21.07.2024

Choszczno
08.09.2024

Pniewy
21-22.09.2024
Już są grupy startowe na KK
27 lipca 2011
Film z Liczyrzepy
5 sierpnia 2011
Już są grupy startowe na KK
27 lipca 2011
Film z Liczyrzepy
5 sierpnia 2011

Jest Was pięciu i tworzycie drużynę? Teraz macie okazję to udowodnić!

Takie hasło przyświecało nam kiedy rok temu jak organizatorzy, rozpoczynaliśmy przygodę z Amber Road. Dość długo trwało nim wykrystalizowała się formuła zawodów. Początkowo miał to być klasyczny maraton, rozgrywany w ramach Pucharu Polski.

 

Jednakże fakt, iż w bezpośrednim sąsiedztwie rozgrywany jest doskonały maraton leszczyński, a nam samym zależało na oryginalności, spowodowały, że ostatecznie wybór padł na drużynową jazdę na czas. Ryzyko organizacji tego typu zawodów, było dość spore.

Co prawda drużyn w naszym kraju jest coraz więcej, ale czy są nimi faktycznie i zechcą rywalizować w drużynówce? Odpowiedź na to pytanie, padła po raz pierwszy w zeszłym roku i była pozytywna.

W sobotę, 27 sierpnia spotkamy się ponownie w Gostyniu, aby po raz drugi zmierzyć się z olimpijskim dystansem stu kilometrów. Tym razem na starcie ma stanąć 36 drużyn (rok temu 22). Zasady są niezmienne. Startuje pięciu, a czas trzeciego, jest czasem drużyny.

Zawodnicy na trasę wyjadą spod Klasztoru na Głogówku. Wierzymy, że przy dopingu mieszkańców Gostynia będziemy świadkami rywalizacji drużyn, które zjadą z całej Polski. Ich walka o jak najlepszy czas, dotyczyć będzie tak miejsca w klasyfikacji końcowej, jak i pielęgnowania tej specyficznej więzi, która powstaje, gdy pięć osób pracuje dla dobra drużyny. Gdy ktoś z nich bierze na siebie ciężar prowadzenia, kiedy inny szuka w sobie siły, by wspomóc jeszcze zespół nim odpadnie i usłyszy „dobra robota”.

Bez względu na to jak patetycznie to brzmi, właśnie takie sytuacje oraz pragnienie reprezentowania swojej drużyny sprawiają, że można powiedzieć: 'Było Was pięciu i stworzyliście drużynę’. I takiej jedności życzymy wszystkim ekipom na tegorocznym i każdym kolejnym Amber Road.

Zapraszamy wszystkich, również niestartujących, aby nieśli dopingiem tych, którzy będą 'walczyć’ na trasie.

Gostyński Klub Rowerowy organizator Amber Road – Mistrzostw Polski w drużynowej jeździe na czas amatorskich zespołów kolarskich.

Więcej informacji na stronie Amber-Road.

Facebook