Puchar Polski w Szosowych Maratonach Rowerowych 2024 | Puchar Polski Maratończyków w Jeździe Indywidualnej na Czas 2024 | Puchar Polski w Maratonie GRAVEL 2024

Rewal
20-21.04.2024

Gryfice
25-26.05.2024

Radowo Małe
22-23.06.2024

Płoty
20-21.07.2024

Choszczno
08.09.2024

Pniewy
21-22.09.2024
LAUSITZER SEENLAND 100 już po raz trzeci
12 lipca 2008
Nie tylko maratony Pucharu Polski
12 lipca 2008
LAUSITZER SEENLAND 100 już po raz trzeci
12 lipca 2008
Nie tylko maratony Pucharu Polski
12 lipca 2008

Jeszcze Pętla Karkonosko-Izerska

Dzięki staraniom organizatorów odcinki ścigane ( OS – zliczane do klasyfikacji końcowej ) były całkowicie wyłączone z ruchu. Komfort ścigania się w takich warunkach jest ogromny i porównywalny z warunkami jakie mają zawodnicy MTB …. w lesie :) Od startu każdego odcinka tworzyły się więc prawdziwe szosowe peletony, w których przez całe odcinki (np. z Mirska do Jeleniej Góry czy z Gryfowa do Czerniawy) utrzymywali się najsilniejsi zawodnicy a słabsi mogli poczuć smak „strzelania” czyli odpadania od szybko oddalającej się grupy.

W pierwszy dzień przejechaliśmy ok. 140 km, w tym trzy OS-y. Po ulewnym deszczu, który złapał nas w drodze do Czerniawy dojechaliśmy na start trzeciego OS do Mirska przemarznięci i z wodą w butach. Na widok szczękających z zimna kolarzy Gościnny Mirsk (dzięki!!!) częstował wszystkich gorącą herbatą z cytryną i cukrem. Etap do Jeleniej Góry był na szczęście w pełnym słońcu więc wyschliśmy i było aż za gorąco od narzuconego przez Marka Galińskiego i jego rywali tempa.

W Parku Zdrojowym w Cieplicach Prezydent Jeleniej Góry Marek Obrębalski z Cezarym Zamaną wręczyli medale za pierwszy dzień zawodów. Na pudle stanęli m.in. najszybszy kolarz Marek Galiński i najszybsza zawodniczka Joanna Wołodźko :)))

Dzień drugi rozpoczęliśmy od wolnego przejazdu z Borowic. Ruszyliśmy w piętnastoosobowych grupach by bezpiecznie i zgodnie z przepisami dojechać do Łomnicy. Tam start pierwszego OS – a meta etapu na Przełęczy Kowarskiej via Przełęcz Karpnicka i Przełęcz pod Średnicą. Drugi tego dnia OS zakończył się zanim niektórzy zaczęli łapać rytm sztywnego podjazdu z Karpacza Dolnego do Karpacza Górnego, ale nic w przyrodzie nie ginie – ostatni podjazd Pętli z Podgórzyna przez Przesiekę na Przełęcz Karkonoską trwał za to dla większości z nas baaardzo długo. Marek Galiński ustanowił nowy rekord na 34’28”. Został również zwycięzcą całej Pętli 2008. Najlepszym wrocławianinem okazał się Jakub Placzki (open 6), Jacek Jędrasiewicz z Jeleniej Góry był 2/M1, Piotr Szulc Eska Ritchey Team 3/M4, Joanna Wołodźko Eska Ritchey Team wygrała klasyfikację kobiet przed Agnieszką Zym i Ireną Kosińską.
Zawody były bardzo wymagające, ale świetnie przygotowane: bufety były dobrze zaopatrzone, służba medyczna stale miała nas na oku a zabezpieczone przed samochodami OS-y pozwalały pościgać się bezpiecznie nawet Naszemu Tegorocznemu Olimpijczykowi bez obaw o nieprzewidziane kolizje. Miłą niespodziankę przygotował sponsor OLSH, który doceniając trud kobiet ufundował dodatkową nagodę dla najszybszej – ramę szosową Alien Olsh.
W pierwszym dniu Pętli wystartowało 121 zawodników, w drugim 119; całe dwudniowe zawody ukończyło 105 osób.

Źródło: Wrocławska Gazeta Kolarska

Galeria Organizatora

Galeria 2

Facebook