Puchar Polski w Szosowych Maratonach Rowerowych 2024 | Puchar Polski Maratończyków w Jeździe Indywidualnej na Czas 2024 | Puchar Polski w Maratonie GRAVEL 2024

Rewal
20-21.04.2024

Gryfice
25-26.05.2024

Radowo Małe
22-23.06.2024

Płoty
20-21.07.2024

Choszczno
08.09.2024

Pniewy
21-22.09.2024
Klasyk Radkowski – Wyniki
16 maja 2015
„Góry – strażnicy drogi” czyli Anna Kruczkowska o Klasyku Radkowskim
23 maja 2015
Klasyk Radkowski – Wyniki
16 maja 2015
„Góry – strażnicy drogi” czyli Anna Kruczkowska o Klasyku Radkowskim
23 maja 2015

Jurek Respondek – informacje i podziękowania

Otrzymaliśmy list od Krystiana Respondka – syna Jurka – doskonale znanego wszystkim supermaratończykom organizatora z Kluczborka, który uległ w 2013 roku groźnemu wypadkowi na rowerze.
Poniżej treść listu:

Kochani, dziękujemy wszystkim, którzy byli przy nas w najtrudniejszych chwilach. Była to walka o Jurka życie, a później o coraz lepsze jego funkcjonowanie.

Stan psycho-fizyczny Jurka z dnia na dzień się poprawia z czego się bardzo cieszymy. Po drodze pojawiają się różne komplikacje zdrowotne, ale w miarę możliwości przeprowadzane są okresowe badania. Jurek wciąż ma problemy z koordynacją ruchową i orientacją w najbliższym otoczeniu. Nie dostrzega niektórych przedmiotów znajdujących się w jego zasięgu. Wymaga stałej opieki i asekuracji podczas niektórych codziennych czynności. Natomiast zaczyna kojarzyć i przypominać coraz więcej faktów, zadaje więcej pytań. Liczymy, że kiedyś wróci do całkowitej sprawności. Zawdzięczamy to ludziom dobrej woli
o wielkich sercach, którzy pojawili się na naszej drodze życia w tak trudnych wówczas dla nas chwilach.

Życzymy wszystkim potrzebującym ludziom wsparcia i opieki, aby również mogli uzyskać tyle pomocy i ciepła od ludzi znanych i nieznanych co Jurek. Nie byłoby dziś takich efektów, gdyby nie lekarze i cały personel medyczny, który się opiekował Jurkiem.

Serdeczne dziękujemy:

– zastępcy ordynatora Oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii WCM w Opolu pani lek. med. Ewie Trejnowskiej

– kierownikowi Zakładu Opiekuńczo – Leczniczego w Wołczynie panu Krzysztofowi Dzierżyńskiemu

– ordynator Oddziału Rehabilitacji Szpitala św. Rocha w Ozimku pani dr. neurolog Elenie Marguła

– kolegom z „Cyklofana Opole” na czele z Antkiem Pietrukańcem

– kolegom z „Cyklisty Kluczbork” zwłaszcza Zenkowi Cichoszowi, Tomkowi Maciasiowi i Mietkowi Kowalczykowi oraz innym kluczborskim rowerzystom.

– Czesławowi Rajch z rodziną

– Zarządowi Cechu Rzemiosł Różnych w Kluczborku, pani kierownik Danucie Kubczak, panu Janowi Podgórskiemu, panu Stanisławowi Leśko i panu Piotrowi Bazan oraz wszystkim pracownikom.

– pani Gabi Prochota, organizatorce zbiórki pieniędzy podczas festynu w Jasieniu

– panu Józefowi Włodarz organizatorowi zbiórki pieniędzy podczas maratonu „Dobrodzieńska Seta”

– organizatorom maratonu w Świnoujściu za zbiórkę pieniędzy

– Józefowi i Gerardowi Sobek

– całej rodzinie, najbliższym oraz naszym znajomym, którzy pomogli

Dziękujemy wszystkim pozostałym, których nie wymieniliśmy i których nawet nie znamy za wsparcie finansowe i duchowe. Chcielibyśmy podziękować każdemu z osobna za wszystkie darowizny i 1% z podatku na leczenie i powrót do zdrowia Jurka. Całej kolarskiej społeczności, znajomym z maratonów kolarskich, pani Małgorzacie Szalewicz, administratorom strony internetowej supermaratonów oraz panu Zenonowi Janiak za miłe powitanie Jurka na tegorocznym maratonie w Trzebnicy na którym był razem z nami.

Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie i poświęcony nam czas, za odwiedziny, telefony. Wiemy, że nie byliśmy wtedy sami.

Jurek w dalszym ciągu posiada konto w Opolskim Stowarzyszeniu Rehabilitacji Neurologicznej i Funkcjonalnej na które można przekazywać 1 % podatku oraz darowizny na rzecz Jurka.

 

Krystian Respondek

Facebook