Puchar Polski w Szosowych Maratonach Rowerowych 2023 | Puchar Polski Maratończyków w Jeździe Indywidualnej na Czas 2023

Radowo Małe
20-21.05

Płoty
17-18.06

Pniewy
29-30.07

Rewal
9-10.09

Gryfice
23-24.09
Znamy trasy Łobeskiego Maratonu Rowerowego
1 kwietnia 2012
Dystans Mini na Żądle Szerszenia
5 kwietnia 2012

Miło nam poinformować, że zarówno Klasyk Radkowski, jak i Klasyk Kłodzki, mimo wcześniejszych deklaracji, rozegrane zostaną w ramach Pucharu Polski w Szosowych Maratonach Rowerowych. Tym samym cykl w sezonie 2012 składać się będzie z 13 edycji, w tym trzech górskich.

Małe zamieszanie, które powstało po zmianach w regulaminie PP, szczęśliwie udało się zażegnać. Nie bez strat, niestety, ponieważ popularne wśród maratończyków Leszno odbędzie się wprawdzie w 2012 roku, ale poza cyklem. Wydawało się, że równie niezmienna jest decyzja organizatorów Klasyków Radkowskiego i Kłodzkiego.

Gdyby ten scenariusz został zrealizowany w cyklu zostałby tylko jeden maraton górski. To była mało ponętna perspektywa dla tych wśród maratończyków, którzy świetnie czują się w górach, tam zdobywając punkty i wysokie lokaty w klasyfikacji górskiej.

Rozmowy trwały długo i wcale nie były łatwe, ale warto było je prowadzić, skoro wciąż była szansa na wypracowanie porozumienia. Obu stronom, które teraz grać będą do jednej bramki, czy też, bardziej po kolarsku – ścigać się w barwach jednego teamu – zależało zarówno na przyszłości cyklu, jak i tych maratończykach, którzy do górskich imprez mają szczególną słabość.

Sądząc po frekwencji w Radkowie, Zieleńcu czy podczas Liczyrzepy wśród uczestników Pucharu Polski jest to naprawdę duże i wytrwałe grono. Zapewne i teraz sama myśl o górskim maratonie wprawia niejedno kolarskie serce w gorący samby rytm. Teraz takie zorientowane na góry serducho może cieszyć się aż trzykrotnie.

Cieszymy się więc, że mogliśmy ogłosić dobrą nowinę i to tuż przed rozpoczęciem sezonu 2012 i pierwszym maraton w cyklu, a więc trzebnickim „Żądłem Szerszenia”. Natomiast Klasyk Radkowski odbędzie się już 5 maja. Może więc warto spędzić Święta Wielkanocne na rowerze?

greten

Zdjęcie z galerii Tomka Groszka.

Facebook