Puchar Polski w Szosowych Maratonach Rowerowych 2024 | Puchar Polski Maratończyków w Jeździe Indywidualnej na Czas 2024 | Puchar Polski w Maratonie GRAVEL 2024

Rewal
20-21.04.2024

Gryfice
25-26.05.2024

Radowo Małe
22-23.06.2024

Płoty
20-21.07.2024

Choszczno
08.09.2024

Pniewy
21-22.09.2024
Liczyrzepa we wrześniu, a już filmowo zaprasza
5 maja 2014
Ważne informacje przed maratonem w Świnoujściu
6 maja 2014
Liczyrzepa we wrześniu, a już filmowo zaprasza
5 maja 2014
Ważne informacje przed maratonem w Świnoujściu
6 maja 2014

Klasyk Radkowski. Pętla, która uzależnia

Swoisty rodzaj pętli, która uzależnia i sprawia, ze człowiek staje się bezgranicznie szczęśliwym. I chociaż tekst o maratonie kolarskim zaczyna się zgodnie z zasadami Alfreda Hitchcocka to dalej nie będzie wcale gorzej tylko coraz lepiej i lepiej.

Klasyk Radkowski - Pętla Stołowogórska - Radków

Klub Kolarski Ziemi Kłodzkiej od wielu lat jest sprawdzonym organizatorem imprez kolarskich na najwyższym, nie waham się tego słowa użyć, światowym poziomie.

W sobotni, bez wątpienia pełen atrakcji dzień, 24 maja 2014 roku, rozpocznie się 5. już Maraton – Klasyk Radkowski, mający swoja nazwę własną, „Pętla Stołowogórska”, uzasadniający w pełni użycie takiego tytułu informacji o imprezie kolarskiej. Nawet, a zwłaszcza tak ekstremalnej jak, Supermaraton Górski, który jest jedną z eliminacji Pucharu Polski w Maratonach Szosowych 2014.

Profesjonalizm organizatorów sprawia, że chętnie współpracują przy organizacji, zarówno organizacje samorządowe z polskiej strony jak również organizacje i wolontariusze z obu stron granicy. Wspólna organizacja integruje i uczy obie strony tolerancji i poszanowania, które przy okazji imprezy sportowej mają swój dalszy ciąg w kontaktach osobistych.

Klasyk Radkowski - Pętla Stołowogórska - Radków

Mimo że tegoroczny klasyk jest dopiero piąty to w światku kolarzy, zarówno po polskiej jak i po czeskiej stronie granicy, cieszy się ogromnym powodzeniem. To zmusiło organizatorów do ograniczenia ilości startujących do 350 uczestników. Jednym z warunków jest dokonanie wpłaty na konto organizatora. Jednak, jeśli lista uczestników osiągnie graniczną liczbę zapisy zostaną zakończone, a o ostatecznym zakwalifikowaniu będzie decydowała data wpływu na konto organizatora.

Przypominam, że wpisowe należy wpłacić na konto organizatora:
92 9536 0001 2001 0005 0731 0001 GBS Radków Z/S w Nowej Rudzie Klub Kolarski Ziemi Kłodzkiej Dopisek: Klasyk Radkowski 2014

W celu dopełnienia formalności należy wypełnić formularz zgłoszeniowy na stronie internetowej organizatora. W formularzu należy podać swoje dane osobowe: imię, nazwisko, adres, datę urodzenia, telefon kontaktowy, rodzaj roweru (szosowy lub inny), nazwę klubu lub organizacji, planowany dystans oraz przewidywany czas przejazdu dystansu.

Wszystkie informacje o „Pętli…” znajdują się na stronie internetowej organizatora www.klasykklodzki.com

Klub Kolarski Ziemi Kłodzkiej w Nowej Rudzie dba nie tylko o prawidłową i zgodną z przepisami i zasadami organizację, ale również kierując się empatią do uczestników proponuje zapoznanie się z dekalogiem maratończyka, uczestnika Pętli Stołowogórskiej.

KLasyk radkowski - Pętla Stołowogórska - Radków

Jestem przekonany, że każdy kolarz pokonujący nie tylko trasy zorganizowanych imprez ale również w trakcie treningów czy jazdy rekreacyjnej powinien zapoznać się z tymi zasadami i co ważniejsze stosować je w praktyce. Wtedy na pewno będzie szczęśliwie pokonywał wszystkie trasy i co jest nie bez znaczenia będzie bezpieczny i zapewni bezpieczeństwo innym. Ten swoisty dekalog zawiera również klauzulę dotyczącą konsekwencji, z którymi powinien się liczyć ten, kto nie przestrzega, nie tylko zasad maratończyka.

Maraton górski nie należy do najłatwiejszych a mimo wszystko startują w nim nie tylko juniorzy i seniorzy ale bez żadnej fałszywej skromności również oldboje. I dają radę i nie przyjeżdżają ostatni. To najlepszy dowód przewagi ducha nad materią, dający wiarygodne i niepodważalne świadectwo, że jeżeli się chce to można. Niekoniecznie przenosić ale przynajmniej pokonywać góry, ciesząc oczy wspaniałymi panoramami, dając wykazać się ciału i dawać szansę na pokonywanie własnych słabości.

Wiem, to wszystko aż za dobrze, bo na własnej skórze się przekonałem i wiem, że to jedno z najbardziej wartościowych uzależnień, jakie warto w sobie rozwijać i być mu wiernym, bezapelacyjnie do końca…

Krzysztof Woliński
bez wątpienia początkujący, ale jednak oldboj

Strona organizatora (klik).

Facebook