Puchar Polski w Szosowych Maratonach Rowerowych 2022 | Puchar Polski Maratończyków w Jeździe Indywidualnej na Czas 2022

Rewal
21-22.05

Płoty
9-10.07

Pniewy
6-7.08

Gryfice
3-4.09

Radowo Małe
24-25.09
Zapisy na Pętlę Beskidzką ruszyły
22 lutego 2007
Zaproszenie na II Kołobrzeski Maraton Rowerowy
24 lutego 2007

Piotr Malina

Na stronie jest już udoskonalony plik z rankingiem. Zawiera następujące zmiany:

Kolumna z lokatą została rozszerzona do trzech kolumn zawierających pozycje osób kolejno w rankingu punktowym, imprez oraz kilometrów, tak aby wszystko znajdowało się w jednej zakładce ‘Punkty’.Dodałem zakładkę ‘Stat’ zawierającą statystyki z poszczególnych imprez (po lewej stronie) oraz z poszczególnych lat (po prawej stronie). Więcej nie ma co tłumaczyć z uwagi na prostotę zamieszczonych tam informacji.

Ponadto dorzuciłem też zakładkę ‘Sortuj’ mająca na celu pomoc w sortowaniu i wyszukiwaniu tego, co w danym momencie potrzebujemy. Naciśnięcie odpowiedniego guzika powoduje sortowanie i ustawianie danych w odpowiednim układzie: po lewej stronie 11 guzików z sortowaniami ogólnymi typu klasyfikacje, średnie, alfabetyczne itp.; po prawej 18 przycisków do poszczególnych imprez, które sortują imprezę według kryterium najdłuższy dystans i najkrótszy czas, a także ustawiają przejrzyście kolumny z danego maratonu.

Niestety niektóre wersje excela (głównie starsze) maja trochę inna strukturę makr i wtedy guziki nie będą działać (pojawi się okno z ‘debug’). Wtedy pozostaje klasyczne wyszukiwanie i sortowanie. W takich sytuacjach napiszcie, jaka macie wersje excela, jeśli uda mi się ją u kogoś dorwać, to postaram się coś z tym zrobić, choć nie obiecuje, bo nie wiem jak w starszych wersjach wyglądały te kwestie.

Może się też zdarzyć, że ktoś ma zablokowany dostęp do makr w excelu, wtedy trzeba go odblokować. Informacja pojawi się na początku. Klasycznie po włączeniu pliku powinno pojawić się okno ‘disable/enable makro’, ewentualnie w wersji polskiej. Należy wybrać ‘enable’.

Ponadto skorygowane zostały dwa nazwiska, w związku z czym mogły nastąpić przesunięcia w lokatach o (+/-) 2 pozycje w porównaniu z poprzednia wersja.

W marcu postaram się dodać daty urodzenia, pomyślę też o sortowaniach z uwzględnieniem na kategorie wiekowe, ale to już inny kawałek chleba.

Życzę miłego korzystania z klasyfikacji i przede wszystkim „dobrych” wersji excela

Facebook