Puchar Polski w Szosowych Maratonach Rowerowych 2021

Stargard
08.05

Płoty
19.06

Łobez
17.07

Pniewy
14.08

Gryfice
25.09
Zapisy na Pętlę Beskidzką ruszyły
22 lutego 2007
Zaproszenie na II Kołobrzeski Maraton Rowerowy
24 lutego 2007

Piotr Malina

Na stronie jest już udoskonalony plik z rankingiem. Zawiera następujące zmiany:

Kolumna z lokatą została rozszerzona do trzech kolumn zawierających pozycje osób kolejno w rankingu punktowym, imprez oraz kilometrów, tak aby wszystko znajdowało się w jednej zakładce ‘Punkty’.Dodałem zakładkę ‘Stat’ zawierającą statystyki z poszczególnych imprez (po lewej stronie) oraz z poszczególnych lat (po prawej stronie). Więcej nie ma co tłumaczyć z uwagi na prostotę zamieszczonych tam informacji.

Ponadto dorzuciłem też zakładkę ‘Sortuj’ mająca na celu pomoc w sortowaniu i wyszukiwaniu tego, co w danym momencie potrzebujemy. Naciśnięcie odpowiedniego guzika powoduje sortowanie i ustawianie danych w odpowiednim układzie: po lewej stronie 11 guzików z sortowaniami ogólnymi typu klasyfikacje, średnie, alfabetyczne itp.; po prawej 18 przycisków do poszczególnych imprez, które sortują imprezę według kryterium najdłuższy dystans i najkrótszy czas, a także ustawiają przejrzyście kolumny z danego maratonu.

Niestety niektóre wersje excela (głównie starsze) maja trochę inna strukturę makr i wtedy guziki nie będą działać (pojawi się okno z ‘debug’). Wtedy pozostaje klasyczne wyszukiwanie i sortowanie. W takich sytuacjach napiszcie, jaka macie wersje excela, jeśli uda mi się ją u kogoś dorwać, to postaram się coś z tym zrobić, choć nie obiecuje, bo nie wiem jak w starszych wersjach wyglądały te kwestie.

Może się też zdarzyć, że ktoś ma zablokowany dostęp do makr w excelu, wtedy trzeba go odblokować. Informacja pojawi się na początku. Klasycznie po włączeniu pliku powinno pojawić się okno ‘disable/enable makro’, ewentualnie w wersji polskiej. Należy wybrać ‘enable’.

Ponadto skorygowane zostały dwa nazwiska, w związku z czym mogły nastąpić przesunięcia w lokatach o (+/-) 2 pozycje w porównaniu z poprzednia wersja.

W marcu postaram się dodać daty urodzenia, pomyślę też o sortowaniach z uwzględnieniem na kategorie wiekowe, ale to już inny kawałek chleba.

Życzę miłego korzystania z klasyfikacji i przede wszystkim „dobrych” wersji excela

Facebook