Puchar Polski w Szosowych Maratonach Rowerowych 2022 | Puchar Polski Maratończyków w Jeździe Indywidualnej na Czas 2022

Rewal
21-22.05

Płoty
9-10.07

Pniewy
6-7.08

Gryfice
3-4.09

Radowo Małe
24-25.09
Przed nami góry
21 czerwca 2007
Gryfland – Gryfice 2007
22 czerwca 2007

Swoją obecność na trasie Pętli Karkonosko-Izerskiej potwierdził Marek Galiński – najbardziej utytułowany polski kolarz górski. Marek jest specjalistą od MTB, ale jak powiedział, nie boi się szosy, zwłaszcza w tak górzystym terenie. Podczas tegorocznej edycji PKI spróbuje pobić rekord czasu wjazdu na Przełęcz Karkonoską ustanowiony poprzednio przez Darka Baranowskiego.

Zawodnikami, którzy także spróbują pobić rekord będą też Błażej Janaczek (Action Unica) i Michał Gołaś (Unibet). Są zawodnikami młodego pokolenia o bardzo dużym potencjale. Zobaczymy jak poradzą sobie z górą…

Najcięższy podjazd w Polsce

Organizując Pętlę Karkonosko-Izerską, chcę stworzyć w Polsce nową, kolarską tradycję. Udało mi się znaleźć podjazd, który może konkurować z najsłynniejszymi przełęczami Europy, pokonywanymi podczas wielkich tourów. Zawsze chciałem znaleźć w Polsce miejsce, sprawdzające prawdziwe umiejętności jazdy po górach. Miejsce pozwalające na porównanie w optymalnych warunkach czasów pokonania podjazdu.

Do tej pory, najlepsi polscy górale musieli sprawdzać swoje umiejętności za granicą, dopiero tam dowiadywali się, na co ich naprawdę stać. Teraz, podjeżdżając na Przełęcz Kakonoską, mogą się sprawdzić nie wyjeżdżając z kraju. Być może właśnie na tym podjeździe, poznamy kiedyś kolarskie talenty na miarę Baranowskiego, Jaskuły czy Szmyda. Pierwszym rekordzistą podjazdu został w ubiegłym roku Dariusz Baranowski, który określił go, jako bardzo wymagający. Myślę, że ludzie znający się na kolarstwie nie potrzebują lepszej rekomendacji. Także w tym roku na Pętli pojawią się zawodowi kolarze, jednak zapraszam na start przede wszystkim amatorów, dla których kończący imprezę podjazd będzie prawdziwym wyzwaniem. Zapewniam Was, że satysfakcja z jego pokonania, niezależnie od uzyskanego czasu, jest naprawdę ogromna.

Cezary Zamana

Facebook