Puchar Polski w Szosowych Maratonach Rowerowych 2024 | Puchar Polski Maratończyków w Jeździe Indywidualnej na Czas 2024 | Puchar Polski w Maratonie GRAVEL 2024

Rewal
20-21.04.2024

Gryfice
25-26.05.2024

Radowo Małe
22-23.06.2024

Płoty
20-21.07.2024

Choszczno
08.09.2024

Pniewy
21-22.09.2024
Znane są już trasy maratonu w Gorzowie
23 maja 2012
Objazd trasy gryfickich maratonów
24 maja 2012
Znane są już trasy maratonu w Gorzowie
23 maja 2012
Objazd trasy gryfickich maratonów
24 maja 2012

Nie chcesz być losowany? czyli jazda towarzyska na maratonach Pucharu Polski

Mamy za sobą trzy maratony. Już trzy razy zatem układaliśmy grupy startowe w drodze losowania.
Przechadzając się wśród uczestników, nasłuchiwałem pierwszych opinii o tym sposobie tworzenia grup startowych. Powiem szczerze, liczyłem się z tym, że usłyszę o wiele więcej słów krytyki.
Jest jednak coś, co nie daje mi spokoju, a w zasadzie, ktoś. Chodzi mi o tych wszystkich, którzy jak to na forum się mówi, mają rankingi w „głębokim poważaniu”. Ważniejsza jest dla nich jazda w określonym towarzystwie, bynajmniej nie losowym.

Zaproponowałem w związku z tym Orgom coś, co może rozwiązać ten konflikt interesów. Pomysł polega na tym, aby w ramach tej samej imprezy zrobić miejsce zarówno dla tych, którzy chcą rywalizacji, jak i tych, którzy chcą przemierzać setki kilometrów w określonym towarzystwie. A to dla doborowego towarzystwa, a to dla rodziny, dla której dystans rodzinny to mało.

Pomysł jest banalny.
Polega na powieleniu każdego dystansu. Jeśli jest dystans „giga”, to jest i dystans „giga towarzyski”, „mega” i „mega towarzyski”, „mini” i „mini towarzyski”. Najpierw startuje dystans podstawowy, za nim „towarzyski”.

Czym się różnią?
Przede wszystkim tym, że na dystansach towarzyskich grupy startowe układane są według „koncertu życzeń”.

Czym się różnią jeszcze?
Ano tym, że na dystansach, gdzie obowiązuje „koncert życzeń” nie przeprowadza się żadnej klasyfikacji!!! Ani klasyfikacji w ramach Pucharu Polski, ani w ramach samej pojedynczej imprezy.

Czas przejazdu zostanie zmierzony i podany tylko informacyjnie. Ot, po to, żeby się cieszyć, że pojechało się lepiej niż kiedyś.

Głównym trofeum nie będzie jednak wyłącznie medal pamiątkowy!
Będzie jeszcze satysfakcja nie zmącona nadmiernym pośpiechem.
Będą wspomnienia wspólnych rozmów na trasie nie obarczonych bezdechem.
Będą wspomnienia pięknych widoków, na które nie mamy zwykle czasu starając się nie puścić koła.

Na moją propozycję przystały jak na razie dwa maratony: Klasyk Kłodzki i Liczyrzepa. Nie jest jednak wykluczone, że pojawi się ktoś jeszcze.

Zróbmy to zatem.

Co należy zrobić, żeby wystartować z wybranymi osobami?
Należy – zapisując się – wybrać rodzaj dystansu. Na przykład 'Giga towarzyski’, 'Mega towarzyski’, bądź 'Mini towarzyski’ oraz w uwagach napisać, z kim chciałoby się jechać w jednej grupie  – oczywiście ta druga osoba musi mieć wybrany również dystans towarzyski!

Co mają zrobić ci, którzy już się zapisali?
Muszą zmienić swój poprzedni zapis.

Jak to zrobić?
Jeśli chcesz coś zmienić w zapisie, którego dokonałeś wcześniej, zapisz się jeszcze raz i wprowadź aktualne dane.

Takie powtórne zapisanie się nie spowoduje podwójnego wpisu, a jedynie zmianę poprzedniego. Jeśli to niezrozumiałe, odsyłam do instrukcji w formie filmiku, którą stworzyłem wcześniej, on powinna wszystko wyjaśnić: link

Pozdrawiam wszystkich serdecznie,
pepe

Facebook