Puchar Polski w Szosowych Maratonach Rowerowych 2024 | Puchar Polski Maratończyków w Jeździe Indywidualnej na Czas 2024 | Puchar Polski w Maratonie GRAVEL 2024

Rewal
20-21.04.2024

Gryfice
25-26.05.2024

Radowo Małe
22-23.06.2024

Płoty
20-21.07.2024

Choszczno
08.09.2024

Pniewy
21-22.09.2024
Pętla beskidzka
17 października 2009
Jak relacjonować przed kamerami kolejny etap wyścigu kolarskiego?
20 października 2009
Pętla beskidzka
17 października 2009
Jak relacjonować przed kamerami kolejny etap wyścigu kolarskiego?
20 października 2009

Powstała, adresowana do miłośników kolarstwa szosowego strona internetowa o Memoriale Czesława Popławskiego, sędziego kolarskiego i działacza sportowego. Pod adresem www.memorialpoplawski.pl znajdziecie wyczerpujące informacje o terminach i zasadach rozgrywania wyścigu, a także innych kolarskich imprezach oraz wydarzeniach w Brodnicy i okolicach.

Zgodnie z informacjami znalezionymi na wirtualnych łamach „Czasu Brodnicy”: inicjatorem i głównym organizatorem memoriału jest syn patrona Arkadiusz Popławski. Kontynuuje on rodzinne tradycje i pasję swego ojca.

Czesław Popławski związany był z kolarstwem przez całe swoje życie. Organizował wyścigi w rejonie brodnickim, szkolił kolarzy, był aktywnym działaczem w naszym województwie. Prowadził także warsztat naprawy rowerów, który znajdował się w jego domu. Małżonka Krystyna rozumiała tę „drugą miłość” i w tej atmosferze wychowywał się syn państwa Popławskich – Arkadiusz. Został nauczycielem wychowania fizycznego i pracuje w Gimnazjum w Jabłonowie.

W tamtym rejonie zorganizował UKS Tęcza z siedzibą w Góralach i rozwija talenty wśród miejscowej młodzieży. W 2005 roku zainicjował w okolicach Brodnicy wyścigi poświęcone pamięci swego ojca. Z roku na rok impreza zyskuje na znaczeniu i obecna edycja uzyskała rangę pucharu Polski.

Wystartowało w niej prawie stu kolarzy zrzeszonych w ponad dwudziestu klubach. Przybyli przedstawiciele znanych dużych klubów z takich miast jak Warszawa, Łódź, Poznań, Wrocław, Szczecin, Opole, Gdańsk, Gdynia, Bydgoszcz, Toruń, Płock, Koszalin, Częstochowa, Elbląg, Bełchatów, Leszno, Głogów czy Turek. Nie zabrakło także miłośników kolarstwa z mniejszych ośrodków m. in. z Sobótki, Wąbrzeźna, Rudy Śląskiej, Polkowic, Choszczna, Koła, Giżycka, Prudnika, Głowna, Mogilna, Kórnika, Ciechanowa, Szubina czy Bartoszyc.

Wszyscy znają się od lat i wspólnie rywalizują na trasach całego kraju. Najstarsi liczą ponad 80 lat i w świetnej formie kończyli zmagania w okolicach Brodnicy.

Miłośnikom kolarstwa szosowego polecamy stronę Memoriału również dlatego, że – jak donoszą nasze całkiem jawne źródła – w przyszłym roku powinny na niej znaleźć się szczegółowe informacje dotyczące innych organizowanych przez Arka czasówek i kryteriów kolarskich.

Źródło: „Czas Brodnicy”.

Stronę internetową poświęconą Memoriałowi Czesława Popławskiego znajdziesz tutaj. Koniecznie dodaj do ulubionych!

Facebook