Puchar Polski w Szosowych Maratonach Rowerowych 2023 | Puchar Polski Maratończyków w Jeździe Indywidualnej na Czas 2023

Radowo Małe
20-21.05

Płoty
17-18.06

Pniewy
29-30.07

Rewal
9-10.09

Gryfice
23-24.09
Pętla beskidzka
17 października 2009
Jak relacjonować przed kamerami kolejny etap wyścigu kolarskiego?
20 października 2009

Powstała, adresowana do miłośników kolarstwa szosowego strona internetowa o Memoriale Czesława Popławskiego, sędziego kolarskiego i działacza sportowego. Pod adresem www.memorialpoplawski.pl znajdziecie wyczerpujące informacje o terminach i zasadach rozgrywania wyścigu, a także innych kolarskich imprezach oraz wydarzeniach w Brodnicy i okolicach.

Zgodnie z informacjami znalezionymi na wirtualnych łamach „Czasu Brodnicy”: inicjatorem i głównym organizatorem memoriału jest syn patrona Arkadiusz Popławski. Kontynuuje on rodzinne tradycje i pasję swego ojca.

Czesław Popławski związany był z kolarstwem przez całe swoje życie. Organizował wyścigi w rejonie brodnickim, szkolił kolarzy, był aktywnym działaczem w naszym województwie. Prowadził także warsztat naprawy rowerów, który znajdował się w jego domu. Małżonka Krystyna rozumiała tę „drugą miłość” i w tej atmosferze wychowywał się syn państwa Popławskich – Arkadiusz. Został nauczycielem wychowania fizycznego i pracuje w Gimnazjum w Jabłonowie.

W tamtym rejonie zorganizował UKS Tęcza z siedzibą w Góralach i rozwija talenty wśród miejscowej młodzieży. W 2005 roku zainicjował w okolicach Brodnicy wyścigi poświęcone pamięci swego ojca. Z roku na rok impreza zyskuje na znaczeniu i obecna edycja uzyskała rangę pucharu Polski.

Wystartowało w niej prawie stu kolarzy zrzeszonych w ponad dwudziestu klubach. Przybyli przedstawiciele znanych dużych klubów z takich miast jak Warszawa, Łódź, Poznań, Wrocław, Szczecin, Opole, Gdańsk, Gdynia, Bydgoszcz, Toruń, Płock, Koszalin, Częstochowa, Elbląg, Bełchatów, Leszno, Głogów czy Turek. Nie zabrakło także miłośników kolarstwa z mniejszych ośrodków m. in. z Sobótki, Wąbrzeźna, Rudy Śląskiej, Polkowic, Choszczna, Koła, Giżycka, Prudnika, Głowna, Mogilna, Kórnika, Ciechanowa, Szubina czy Bartoszyc.

Wszyscy znają się od lat i wspólnie rywalizują na trasach całego kraju. Najstarsi liczą ponad 80 lat i w świetnej formie kończyli zmagania w okolicach Brodnicy.

Miłośnikom kolarstwa szosowego polecamy stronę Memoriału również dlatego, że – jak donoszą nasze całkiem jawne źródła – w przyszłym roku powinny na niej znaleźć się szczegółowe informacje dotyczące innych organizowanych przez Arka czasówek i kryteriów kolarskich.

Źródło: „Czas Brodnicy”.

Stronę internetową poświęconą Memoriałowi Czesława Popławskiego znajdziesz tutaj. Koniecznie dodaj do ulubionych!

Facebook