Puchar Polski w Szosowych Maratonach Rowerowych 2024 | Puchar Polski Maratończyków w Jeździe Indywidualnej na Czas 2024 | Puchar Polski w Maratonie GRAVEL 2024

Rewal
20-21.04.2024

Gryfice
25-26.05.2024

Radowo Małe
22-23.06.2024

Płoty
20-21.07.2024

Choszczno
08.09.2024

Pniewy
21-22.09.2024
Grzegorz Buraczyński: maratończyk na Wyspach
13 kwietnia 2011
Moje pierwsze 100 km
16 kwietnia 2011
Grzegorz Buraczyński: maratończyk na Wyspach
13 kwietnia 2011
Moje pierwsze 100 km
16 kwietnia 2011

Objazd trasy Gryflandu

Muszę się przyznać, że pomimo zaproszenia na niedzielę, na objazd trasy / ostatnia niedziela, którą można wykorzystać na objazd / podkusiło mnie i „młodego” do pojechania tej pętelki 94km. Rano nic nie zapowiadało dobrej pogody, ale już ok. 10 zaczęło coś się przejaśniać i po pól godzinie mieliśmy w Gryficach bezchmurne niebo. I jak tu nie jechać na rower? Telefon do „młodego” i jadymy.

Gryfice - Gryfland - maraton szosowy

Spróbuję ocenić stan dróg na trasie w skali 0 – 5 Ruszamy o 11:30 i do Płot droga- 5. Na samym początku Płot jest skręt w prawo na Golczewo , Świnoujście . Tu będą skręcać w prawo tylko na pierwszej pętli ci, którzy jadą trasę Ultra. Jadą do pierwszego ronda i powrotem do Płot. Droga- połowa 4 polowa 5. Przejazd przez Płoty to najbardziej niebezpieczny odcinek trasy. Trzeba przejechać przez światła i pewien odcinek / bardzo krótki / jedziemy drogą krajową- bardzo ruchliwą.

Musze uprzedzić, że Policja z Gryfic i Straż Miejska z Płot obiecali, że będą na tym odcinku, ale nie będą mogli kierować ruchem. Będą obserwować. Obowiązują nas przepisy ruchu drogowego i wszelkie łamanie przepisów może skutkować zatrzymaniem rowerzysty. Po ubiegłorocznym incydencie nasza Policja jest bardzo uczulona.

Z Płot jedziemy do Reska droga- 4. W samym Resku jest parę dziurek i trzeba uważać. Przed samym rynkiem skręcamy w prawo na Węgorzyno Nowogard i za mostem skręcamy w lewoskos na Węgorzyno. Pierwsze ok.. 5km to droga – 3, a póżniej do Radowa Wlk. droga -2. Jest to najgorszy odcinek trasy. Trzeba uważać na dziury, których jest trochę, ale droga przy szczególnej uwadze jest do przejechania w szybkim tempie.

W samym Radowie widzieliśmy dzisiaj jak kleili dziury, których w samej mieścinie było troszkę. Może i tamte do 14 maja pokleją. Jeśli nie to ci, co będą znaczyli trasę te największe dziury pozaznaczają. Zaraz za Radowem Wlk. jedziemy w lewo na Łobez. I do Radowa Małego droga- 4. W Radowie Małym wjeżdżamy na parking przed Urzędem Gminy gdzie będzie P.K. i P.Ż. Od Radowa Małego do Strzmieli droga -5. W Strzmielach skręcamy w prawo na Dobrą i od razu fajny podjazd. Do samych Siedlic droga – 5. W Siedlicach skręcamy w prawo na Nowogard i do Radowa Wlk. Droga- 5. W Radowie Wlk. jedziemy prosto na Resko i pierwsze ok.5 km to te dziury droga-2 później do Reska droga – 3. W Resku skręcamy w lewo i do Płot droga – 4 . W Plotach przejazd przez drogę krajową szczególna uwaga a później do samych Gryfic -5.

Przy starcie mamy trochę kostki brukowej i na zakończenie – przy wjeździe na metę też jest bruk. Nic nie można było zrobić całe centrum Gryfic ma kostkę brukową. Na początku trasy Mega, Giga i Ultra miały przejeżdżać przez start-metę wjeżdżając na następna pętlę, ale po konsultacji z firma, która będzie zajmowała się pomiarem czasu zmieniliśmy to. I tak już w samych Gryficach ok. 50 metrów przed rondem wjeżdżamy w prawo na taki mały parking tam będzie bramka oraz punkt żywieniowy.

Wyjeżdżając kierujemy się do ronda objeżdżamy je i jedziemy powrotem na Płoty.

Tak pokrótce wygląda trasa okiem rowerzysty. Oczywiście to że opisałem szczegółowo trasę nie zwalnia nas z porządnego oznaczenia trasy.

Marek

Więcej informacji na stronie Gryflandu lub na naszym forum.

Facebook