Puchar Polski w Szosowych Maratonach Rowerowych 2024 | Puchar Polski Maratończyków w Jeździe Indywidualnej na Czas 2024 | Puchar Polski w Maratonie GRAVEL 2024

Rewal
20-21.04.2024

Gryfice
25-26.05.2024

Radowo Małe
22-23.06.2024

Płoty
20-21.07.2024

Choszczno
08.09.2024

Pniewy
21-22.09.2024
Rowerowe filmy Marka Adamczyka
11 stycznia 2012
Leszno poza Pucharem Polski, ale serdecznie zaprasza maratończyków
6 lutego 2012
Rowerowe filmy Marka Adamczyka
11 stycznia 2012
Leszno poza Pucharem Polski, ale serdecznie zaprasza maratończyków
6 lutego 2012

Orgowie opublikowali Regulamin Pucharu Polski w Szosowych Maratonach Szosowych na rok 2012

Już jest i można się z nim zapoznać TUTAJ. Regulamin Pucharu Polski w Szosowych Maratonach Rowerowych na rok 2012 wprowadza kilka zmian, których celem było uporządkowanie zasad rozgrywania poszczególnych maratonów.

Po długich, ale wygląda na to, że owocnych obradach, Orgowie zgodzili się, że warto wprowadzić – jeśli nie takie same – to przynajmniej podobne i bardzo zbliżone reguły, według których odbywać się będą poszczególne imprezy zgromadzone pod szyldem Pucharu Polski.

Zmianą zasadniczą jest wyłanianie grup startowych. Od sezonu 2012 uczestnicy każdego maratonu w tej materii zdawać się będą na los, a ściślej na losowanie. Jedyny klucz przewiduje, że w pierwszej kolejności na trasę danego maratonu wyruszą maratończycy mierzący się z dystansem Giga, następnie Mega, wreszcie Mini i na końcu – jeśli organizator na swojej imprezie przygotuje taką trasę – uczestnicy Dystansu Rodzinnego.

Na każdym maratonie spodziewać się również należy trzech dystansów.

Organizatorzy utrzymali w mocy budzący w ubiegłym roku wiele kontrowersji zapis o zakazie używania przystawek czasowych. Decyzja ta zapewne wywoła dyskusję i w tym roku, ale nie zmienia to faktu, że zakaz obowiązuje na wszystkich maratonach. Definicja rowerów szosowych i innych również pozostała taka, jak w roku ubiegłym.

W roku 2012 do klasyfikacji generalnej liczyć się będą punkty zdobyte w 8. najlepszych maratonach (oczywiście, najlepszych osobno dla każdego z uczestników).

Intencją Organizatorów było stworzenie jednego, spójnego regulaminu (a tym samym zasad rozgrywania wszystkich imprez), obowiązującego na wszystkich imprezach spod szyldu Pucharu Polski w Szosowych Maratonach Rowerowych. Szczegółowych informacji (długość poszczególnych tras, bufety, terminy, biuro zawodów, wysokość wpisowego itd.), dotyczących poszczególnych imprez w tym roku szukajcie w ich Komunikatach Technicznych.

Orgowie wyrażają nadzieję, że te zmiany, podyktowane oczekiwaniami maratończyków, okażą się dla Was i przyjazne, i korzystne. Serdecznie zapraszamy do udziału we wszystkich imprezach cyklu.

Do zobaczenia na trasach maratonów!

 

Facebook