Puchar Polski w Szosowych Maratonach Rowerowych 2024 | Puchar Polski Maratończyków w Jeździe Indywidualnej na Czas 2024 | Puchar Polski w Maratonie GRAVEL 2024

Rewal
20-21.04.2024

Gryfice
25-26.05.2024

Radowo Małe
22-23.06.2024

Płoty
20-21.07.2024

Choszczno
15.09.2024

Pniewy
21-22.09.2024
pro-cycling.org udostępnił Dzienniczek Treningowy
22 lutego 2009
Kontuzje w kolarstwie. Jak zapobiegać i jak leczyć? – cz. 2
25 lutego 2009
pro-cycling.org udostępnił Dzienniczek Treningowy
22 lutego 2009
Kontuzje w kolarstwie. Jak zapobiegać i jak leczyć? – cz. 2
25 lutego 2009

OTR INTERKOL. Wszystko zawsze się gdzieś i od czegoś lub kogoś rozpoczyna

Lata osiemdziesiąte, kiedy Andrzej Przeniczka i Maciej Sołtysiak zakończyli uprawianie kolarstwa jako zawodnicy „Raszkowianki”, gdzie trenerem jest do dziś Mistrz kolarstwa Janusz Janiak (senior). Postanowili zabawić się w sport mniej wyczynowo i wystartowali w popularnych wówczas „oldboys”.

W październiku 1983 roku zdobyli nawet wicemistrzostwo Polski w jeździe na czas parami. Bawiąc się w kolarstwo pociągnęli za sobą miłośników tej dyscypliny. W ślad za nimi podążyli tacy kolarze amatorzy jak: Marian Zimniak, Dariusz Słowik, Wojciech Michałek, Włodzimierz Grelka i Krzysztof Pastusiak.

W roku 1992 rozegrane zostaję pierwsze nieoficjalne „Mistrzostwa Ostrowa Amatorów”, które wygrywa Dariusz Słowik. W roku 1995 dołączył niezwykle utalentowany Przemysław Rossa. W 1996 dołączyli: Rafał Wasilewski, Sergiusz Nowak i błyskotliwy oraz bardzo ambitny Marcin Misiek (twórca strony internetowej). W roku 1997 przybywają inni z Agatą Nowicką (Mistrzynią Polski kobiet) oraz Przemysław Mikołajczyk. 2000 rok zdominował Rafał Wasilewski, a do amatorów kolarstwa doszli kolejni śmiałkowie.

W roku 2002 następuje połączenie dwóch ekip. Wielu świetnych kolarzy z liderem Zbyszkiem Kowalczykiem staruje w „Mistrzostwach Ostrowa Amatorów”-jazda indywidualna na czas. Teraz przy stadionie żużlowym w Ostrowie spotyka się duża grupa kolarzy. 8 września pada rekord uczestników w „Mistrzostwach Ostrowa Amatorów” bowiem wystartowało aż 24 zawodników.

Zaistnieliśmy w prasie lokalnej i mieszkańcy naszego miasta mają już kolarzy, których widzą w każdą niedzielę.

Rok 2003 to postępuje dalszy rozwój naszej grupy. Pojawia się pierwszy numer „GAZETY KLUBOWEJ” z informacjami i zdjęciami o naszej działalności. Wiosną pojawia się po raz pierwszy nazwa grupy „INTERKOL”, natomiast w czerwcu największe wydarzenie bowiem Marcin Misiek instaluje naszą stronę internetową.

2004 rok to podbój Francji przez Włodzimierza Grelkę, który startuje w wielkim wyścigu pod nazwą „Świsteczek”, czyli „La Marmotte”. jest to jeden z wyścigów dla amatorów towarzyszący wielkiej imprezie kolarskiej „TOUR de FRANCE”.

Nasi kolarze zaczynają startować w maratonach szosowych cyklu Pucharu Polski i stają na tzw. „pudle”. Powstaje też Zarząd Klubu wraz z Regulaminem nieformalnej grupy „INTERKOL”, który stanowią: Andrzej Przeniczka – prezes, Grzegorz Bogdajewicz – zastępca prezesa i jako sekretarz Włodzimierz Grelka.

2005 rok to już podbój „La Marmotte” i imprez amatorskich w Polsce. Do Francji jedzie siedmiu kolarzy po laury, a w kraju już znają kolarzy „INTERKOL” i mają przed nimi respekt ponieważ zdobywają pierwsze miejsca w imprezach.

20 lutego 2006 roku – Zostajemy wpisani do rejestru klubów sportowych w Starostwie Ostrowskim i jesteśmy pełnoprawnym stowarzyszeniem pod nazwą Ostrowskie Towarzystwo Rowerzystów „INTERKOL”. Oczywiście podbijamy „La Marmotte” i „Puchar Polski” w maratonach kolarskich. Zwyciężają: Wojciech Kokosiński, Marek Łukasik i Grzegorz Bogdajewicz. Na zakończenie sezonu organizujemy „Wyścig Kolarski Amatorów” u Pana Czesława Berkowskiego Wójta Gminy Sieroszewice. Natomiast Patronat honorowy obejmuje Starosta Ostrowski Pan Włodzimierz Jędrzejak. Impreza przy pełnym zabezpieczeniu ruchu drogowego wypada znakomicie i pozwala nam na rozwinięcie skrzydeł w 2007 roku. Pomaga nam w tym wydatnie wielki sympatyk kolarstwa pracujący w Starostwie Powiatowym – Stanisław Ratajczak.

W 2007 roku nasze stowarzyszenie ubiera się w piękne stroje kolarskie ufundowane przez firmę KRKA POLSKA Sp. z o.o., gdzie pracuje nasz Grzegorz popularny „Forest”. Dzięki jego staraniom jesteśmy zaopatrzeni w piękne stroje kolarskie. Teraz „INTERKOL” lśni na wyścigach jednolicie ubrany i dominuje w maratonach odnosząc zwycięstwa w kilku z nich. Nasi zawodnicy, Grzegorz Bogdajewicz, Paweł Stasiak, Włodek Grelka, Marek Łukasik i Wojciech Kokosiński to kolarze potrafiący wygrywać wyścigi na każdym dystansie.

W 2008 roku już 18 kolarzy naszego klubu startuje w Polsce odnosząc 9 zwycięstw. A najwięcej bo aż 4 Grzegorz Bogdajewicz, Paweł Stasiak-3 i jedno Marek Łukasik oraz Wojtek Kokosiński. Tradycyjnie jedziemy też do Francji na słynne „La Marmotte” pod przywództwem Włodka Grelki, który z Markiem Łukasikiem zdobywają „Złoty Certyfikat”.

Obecnie jest nas 28 członków razem z wspierającymi, którzy nie ścigają się tylko wspomagają nasz skromny budżet. INTERKOL to nie tylko mieszkańcy Ostrowa Wielkopolskiego to kolarze z Krotoszyna, Wałbrzycha, Wrocławia, Raszkowa i Poznania.

W roku 2009 21 kolarzy bronić będzie barw INTERKOLU w pięknych strojach ufundowanych przez firmę KRKA.

Zapraszamy Was również na naszą stronę internetową, pod adres: www.interkol.osw.pl.

z serdecznymi pozdrowieniami
członkowie OTR INTERKOL
„pozdrower”

Facebook