Puchar Polski w Szosowych Maratonach Rowerowych 2024 | Puchar Polski Maratończyków w Jeździe Indywidualnej na Czas 2024 | Puchar Polski w Maratonie GRAVEL 2024

Rewal
20-21.04.2024

Gryfice
25-26.05.2024

Radowo Małe
22-23.06.2024

Płoty
20-21.07.2024

Choszczno
08.09.2024

Pniewy
21-22.09.2024
Audax w Gliwicach
2 lutego 2007
Strona TKKF "Zbyszko" w Bogdańcu – ruszyła
3 lutego 2007
Audax w Gliwicach
2 lutego 2007
Strona TKKF "Zbyszko" w Bogdańcu – ruszyła
3 lutego 2007

Pętla Beskidzka – rusza strona

Takiego wyścigu jeszcze w Beskidach nie było! Okolice Beskidu Śląskiego obfitują w rewelacyjne asfaltowe drogi, które idealnie nadają się do wytyczenia super ciekawej i nie łatwej górskiej trasy. Czekaliśmy na ten fakt długo, ale w końcu jest: prawdziwy supermaraton szosowy w samym sercu Beskidów!

Niezwykle gościnna mała gmina Istebna, kojarzona przez wielu z prawdziwie autentycznym góralskim folklorem, koniakowskimi „koronkami”, stała się znana już lat temu parę z fenomenalnych warunków do uprawiania kolarstwa górskiego i szosowego. Leży w miejscu szczególnym, bo na styku 3 granic: polskiej, czeskiej i słowackiej, a przez Ochodzitą przechodzi główny europejski dział wodny: Morza Bałtyckiego i Morza Czarnego.

Odwiedził Istebną wielki Gary Fisher, ojciec i guru kolarstwa górskiego, który upojony pięknem gór i zmęczony pokonaniem nie małej przecież sumy przewyższeń, obiecał do nas wrócić, bo jak stwierdził na mecie Bike Maratonu, nie ma atrakcyjniejszych tras w Europie niż tutaj!

Odwiedził Istebną sam Cezary Zamana, który zafascynował się widokami serpentyn prowadzących wokół Ochodzitej i Kubalonki. Obiecał powrócić i wystartować.

Wytyczona przez nas górska trasa „Beskidzkiej Pętli” jest więcej niż kompletna. Pokonanie Przeł. Kubalonka, Przeł. Salmopolskiej, Góry Równica, Góry Ochodzita już samo w sobie jest wyzwaniem i zarazem nagrodą dla każdego kolarza. Pętla 92 km o sumie przewyższeń 1 670 m to prawdziwie górskie wyzwanie. Czy stać Cię na więcej??

Wyzwanie to trudne, ale wyzwanie na które na pewno Was stać. Zastanawiamy się tylko, czy częsty brak tchu w Waszych piersiach będzie oznaką kolejnej „ściany” na trasie wyścigu, czy też porażająco pięknymi widokami, które towarzyszyć będą na całej niemal trasie „ Pętli Beskidzkiej „.

Nie zapraszamy na ten wyścig, bo w tych zawodach po prostu nie sposób nie uczestniczyć. „Pętla Beskidzka” to święty obowiązek każdego kolarza. „Pętla Beskidzka” kusi i wzywa do pokonania. Podejmij to wyzwanie!

Pamiętaj, że jeśli chcesz liczyć się w klasyfikacji górskiej Pucharu Polski – udział w „Pętli Beskidzkiej” gwarantuje dużą liczbę punktów zaliczanych do tej klasyfikacji.

Strona imprezy: www.petlabeskidzka.pl

Organizatorzy

Facebook