Puchar Polski w Szosowych Maratonach Rowerowych 2022 | Puchar Polski Maratończyków w Jeździe Indywidualnej na Czas 2022

Rewal
21-22.05

Płoty
9-10.07

Pniewy
6-7.08

Gryfice
3-4.09

Radowo Małe
24-25.09
Listy startowe w Łobzie
31 maja 2007
W życiu chodzi o to by być trochę niemożliwym
4 czerwca 2007

Zapraszamy na kolejną, jedyną w swoim rodzaju imprezę rowerową! 23-24 czerwca odbędzie się maraton szosowy, rozgrywany na zasadach OS (odcinki specjalne, jazda wspólna). Do udziału w zawodach zapraszamy zarówno szosowców, jak i rowerzystów jeżdżących na rowerach MTB. Maraton będzie miał formę dwudniowego wyścigu. Pierwszego dnia odbędzie się „czasówka”, zaś drugi dzień będzie miał formę podzielonego na wiele etapów wyścigu.

Część z nich to tzw. przejazdówki, zaś pozostałe to typowe wyścigi. Ostatnim i najmocniejszym akcentem maratonu będzie pokonanie najcięższego w Europie Środkowo-Wschodniej podjazdu na Przełęcz Karkonoska (1198 m n.p.m).
Niektóre odcinki wyścigu przebiegają dobrze znaną miłośnikom kolarstwa trasą Tour de Pologne, zaś największą atrakcją będzie po raz drugi udostępniony dla rowerzystów wjazd na Przełęcz Karkonoską. Ten odcinek będzie najbardziej wymagający i dla wielu, może okazać się „drogą przez mękę” – momentami występuje nawet 30% nachylenia.

Jeśli do tej pory myśleliście, że nie ma w Polsce podjazdów porównywalnych do pokonywanych przy okazji największych wyścigów, podjazd na przełęcz Karkonoską powinien zmienić Wasze zdanie.

Zapraszamy na stronę maratonu

Facebook