Jeśli nie masz planów na sobotę, 4 września, a tego dnia wyjątkowo chcesz (lub słodkim szantażem i podstępem cię do tego zmuszono) spędzić czas z rodziną, ale kombinujesz, jak mimo wszystko wyskoczyć na rower, mamy dla ciebie propozycję nie odrzucenia. Spakuj rowery i zabierz rodzinę do Krośnic, niedaleko Milicza. O godzinie 10:00 startuje I Rajd Rowerowy, zorganizowany przez Centrum Edukacyjno-Turystyczno-Sportowe (CETS), a na 25-kilometrową trasę uczestnicy wyruszą wraz z samym Ryszardem Szurkowskim.
Legenda polskiego kolarstwa, obecnie pełniący funkcję prezesa Polskiego Związku Kolarskiego, zwykł mawiać, że „jazda na rowerze to niekończąca się przyjemność”. Tę frajdę CETS postanowił zafundować wszystkim, którzy kochają dwa kółka. Nie ma ograniczeń wiekowych, udział w rajdzie jest bezpłatny, a na wszystkich czeka losowanie bardzo atrakcyjnych nagród, m.in. roweru.
Malownicza trasa poprowadzona została przez miejscowości Krośnice, Police, Żeleźniki, Brzostowo, Lędzina, Bukowice, Pierstnica. Przyda się rower górski lub trekkingowy i obowiązkowo aparat fotograficzny. Wszak koniecznie trzeba zrobić sobie zdjęcie z Ryszardem Szurkowskim i utrwalić imponujące widoki, jakich z pewnością dostarczą urokliwe lasy i stawy Doliny Baryczy.
Po dotarciu do mety na uczestników czeka jeszcze kilka atrakcji, m.in. pokaz taneczny.
Organizatorzy planują kontynuować tę rowerową przygodę. Przymierzają się do organizacji cyklu rajdów rowerowych Śladami Ryszarda Szurkowskiego. Więcej o Ryszardzie Szurkowskim w wywiadzie przeprowadzonym przez Agnieszkę Skrzypczyk.