Puchar Polski w Szosowych Maratonach Rowerowych 2023 | Puchar Polski Maratończyków w Jeździe Indywidualnej na Czas 2023

Radowo Małe
20-21.05

Płoty
17-18.06

Pniewy
29-30.07

Rewal
9-10.09

Gryfice
23-24.09
Odszedł Jan Ferdyn
1 maja 2010
Leszno zaprasza
7 maja 2010

Rusza nowy cykl imprez tym razem w formule Audax. Kiedyś już pisałem o formule randonneurs oraz o formule audax w tym roku wystartowały pierwsze oficjalne imprezy z tego cyklu.

Fundacja Randonneurs Polska jest urzeczywistnieniem naszych pasji. Od lat uprawiamy sport, amatorsko choć bardzo intensywnie. Jeździmy na rowerach i biegamy – ale nie to jest najważniejsze. Najważniejsze, że podziwiamy długodystansowców, a szczególnie kolarzy o żelaznym zdrowiu i nieugiętej woli walki, przynajmniej w części chcemy im dorównać. Teraz złożyło się tak szczęśliwie, że możemy aktywnie uczestniczyć w rozwoju tego sportu, uruchamiając w Polsce komórkę bardzo potężnej organizacji: Audax Club Parisien. ACP od lat organizuje wielokilometrowe brevety, zajmuje się również najsłynniejszym na świecie wyścigiem kolarskim Paris-Brest-Paris. Fundacji Randonneurs Polska udało się włączyć w ten nurt rozwoju kolarstwa poprzez licencję, której udzieliła nam ACP. FRP jest w 2010 roku organizatorem czterech brevetów na standardowych trasach: 200, 300, 400 i 600 km – głęboko wierzymy w szybką ekspansję i rozwój – a co za tym idzie – w prawdziwy wzrost popularności rowerowych ultra maratonów.

Brevet Polski

Fundacja Randonneurs Polska, jak sama nazwa wskazuje, jest organizacją non profit, powołaną i prowadzoną wyłącznie dla realizacji własnych pasji. Nie oznacza to jednak braku profesjonalizmu – dokładamy wszelkich starań by wszystkie elementy naszej działalności były przemyślane i odpowiedzialne.

Oferta Fundacji Randonneurs Polska skierowana jest do wszystkich sportowców (nie tylko kolarzy), którzy chcą potwierdzić swoją sportową wartość w na ultra długich dystansach. Na trasach brevetów walczy się bowiem z naturą, wstęgą asfaltu i własną słabością a wiadomo, że im trudniejsze wyzwanie tym większa radość z osiągniętego celu. Zapraszamy zatem na nasze brevety!

Grzegorz Rogóż

Ireneusz Kozioł

Facebook