Puchar Polski w Szosowych Maratonach Rowerowych 2024 | Puchar Polski Maratończyków w Jeździe Indywidualnej na Czas 2024 | Puchar Polski w Maratonie GRAVEL 2024

Rewal
20-21.04.2024

Gryfice
25-26.05.2024

Radowo Małe
22-23.06.2024

Płoty
20-21.07.2024

Choszczno
15.09.2024

Pniewy
21-22.09.2024
Zmiana terminu maratonu w Karpaczu
8 lutego 2010
Biatlon i kolarstwo, kolarstwo i biatlon – przyjaciołom
14 lutego 2010
Zmiana terminu maratonu w Karpaczu
8 lutego 2010
Biatlon i kolarstwo, kolarstwo i biatlon – przyjaciołom
14 lutego 2010

Ranking górski po 12. imprezach

Gios, który od sezonu 2010 zastępuje w obowiązkach obrachunkowych pepe (którego zresztą przez te wszystkie lata dzielnie wspierał), pokusił się o podsumowanie naszych wyników w maratonach górskich, począwszy od pierwszej, rozegranej w 2004 imprezy – rozpoczynającego naszą przygodę ze sztywnymi podjazdami, jedynego w swoim rodzaju Klasyka Kłodzkiego.

Plik z wynikami pobrać można z działu Ranking Wszechczasów na naszej stronie. Przygotowany został w excelu, by dzięki pełnemu wykorzystaniu możliwości programu zagwarantować braci kolarskiej wyśmienitą zabawę.  Można więc sortować uczestników wszystkich górskich imprez według nazwisk, płci, kategorii wiekowej, ilości imprez, ilości przejechanych kilometrów, miejsca zajętego w generalce… Gios – jak zawsze – naprawdę się napracował, a my mamy narzędzie spełniające oczekiwania najbardziej wymagających. Warto dodać, że interesująco wypadają statystyki, o sporządzenie których Gios wzbogacił przygotowany przez siebie ranking.

Nie będziemy psuć Wam frajdy ze śledzenia dokonań wszystkich śmiałków, którym nie brakło odwagi i pokory jednocześnie, by zmierzyć się z wymagającymi podjazdami, jakich nie szczędzą kolarzom przepiękne polskie góry. Sprawdźcie sami, co ten cudowny plik potrafi. Dodamy tylko, że wśród mężczyzn najlepszy był Krzysztof Łańcucki z Wrocławia, który wziął udział w 10. górskich maratonach i w sumie przejechał w nich 2248km. Drugie miejsce przypadło równie wytrwałemu Andrzejowi Binkowskiemu z Barlinka, zaś trzecie – Adamowi Filipkowi z Sieradza, za którym zdążyliśmy się w poprzednim sezonie solidnie stęsknić. Może w tym roku będzie nam dane częściej Adagio widywać? Bo na frekwencję ze strony Klana i Andrzeja liczyć możemy na pewno ;)

Zacząć powinniśmy naszą klasyfikację od pań. Może nam wybaczą to niecne uchybienie? ;) Na pierwszym miejscu – bezkonkurencyjna Irenka Kosińska z Wrocławia, z 9. imprezami na koncie i 1710km przejechanymi po górach. Wielkie brawa! Miejsce drugie, co pewnie również nie jest niespodzianką, zajęła Asia Liczner, także z Wrocławia. Tuż za nią uplasowała się równie zaprawiona w maratonowych bojach Małgosia Rajczyba – ze stolicy zDolnego Śląska, a jakże! Dodajmy, że gdyby nie niefortunny upadek Małgosi w 2009 ranking górski w wykonaniu pań mógłby wyglądać zupełnie inaczej…

Czy po tej lekturze czujecie się gotowi na sezon 2010 i pokonywanie gór? Warto szlifować formę, ponieważ w tym roku czekają nas aż 4 górskie imprezy – Klasyk Radkowski, Klasyk Kłodzki, Pętla Beskidzka i Liczyrzepa. A Giosa – pełne ręce roboty ;)

Do zobaczenia, braci kolarska, nie tylko na górskich trasach.

P.S. Można również porównać wyniki rankingu górskiego Giosa z rankingiem przygotowanym przez mickrza, który sporządził  górską klasyfikację w oparciu o całkiem inne kryteria, o których szczegółowo pisze tutaj.

Facebook