Puchar Polski w Szosowych Maratonach Rowerowych 2024 | Puchar Polski Maratończyków w Jeździe Indywidualnej na Czas 2024 | Puchar Polski w Maratonie GRAVEL 2024

Rewal
20-21.04.2024

Gryfice
25-26.05.2024

Radowo Małe
22-23.06.2024

Płoty
20-21.07.2024

Choszczno
08.09.2024

Pniewy
21-22.09.2024
Amber Road 2011
7 stycznia 2011
Zapisy na Liczyrzepę
2 lutego 2011
Amber Road 2011
7 stycznia 2011
Zapisy na Liczyrzepę
2 lutego 2011

Sezon 2011 Pucharu Polski czas zacząć

Podczas gdy większość maratończyków, znużona przeciągającą się zimą kombinuje, jak pozbyć się trenażera, by mieć wymówkę do nieużywania tego diablo nudnego urządzenia, organizatorzy uwijają się jak w ukropie. Przygotowania do maratonów sezonu 2011 czas bowiem zacząć!

Klub Rowerowy Gryfland - Żądło Szerszenia 2010 - Trzebnica

Na forum pojawiają się już wpisy orgów, którzy podjęli pierwsze kroki do organizacji swoich imprez. Najwyraźniej zarysowały się zaprezentowane przez Marka z Gryfic lepiej znanego jako 13markus trasy GRYFLANDU (14 maja), które Metalman zdążył nawet przełożyć na język GPS. Jak tylko ukonstytuowany zostanie regulamin Pucharu Polski, a co za tym idzie GRYFLANDU, Mareczek uruchomi zapisy.

Trudnością trasy straszą trzebnickie Szerszenie. ŻĄDŁO ma w tym roku przebiegać głównie po Kocich Górach, co dla kolarzy nizinnych stanowić będzie spore wyzwanie. Ale również obyci w jeździe po kociogórskich wzniesieniach jęczą, gnąc korby na nie tak znowu nielicznych ścianach płaczu. Oj, będzie się działo… I to już 30 kwietnia.

Zmiany, zmiany, zmiany

Również Staszek z Karpacza przymierza się do zmian w LICZYRZEPIE (18 czerwca) i wytyczenia, ku radości maratończyków, całkiem nowych dystansów, prowadzących przez nieodwiedzane dotąd w ramach Pucharu Polski urokliwe zakątki Kotliny Jeleniogórskiej. Niewykluczone, że w tym roku zamiast z Karpacza startować będziemy z Jeleniej Góry. Zgodnie z planami Staszka, może być i tak, że co roku inne miasto z tego rejonu gościć będzie kolarzy zmagających się z trasami LICZYRZEPY.

Zmiany w dowodzeniu nastąpiły w VI KOŁOBRZESKIM BICYKL MARATONIE (20 sierpnia). Andrzeja Galla, który chwilowo wycofał się z organizacji imprezy, stając się w roku 2011 'orgiem wspierającym’, zastąpił Grzegorz Kołodziejek. Grześ będzie kontynuował dzieło Galla, bynajmniej NieAnonima, gdyż wszyscy Andrzejka dobrze znamy. Dlatego, podobnie jak w latach ubiegłych, również w tym roku spodziewać się możemy trzech dystansów: 264, 153 i 82 km. Więcej informacji, w tym kontakt do nowego orga na stronie kołobrzeskiej imprezy.

WTR - Żądło Szerszenia 2010

Ku radości wszystkich, szczególnie zasię kolarzy z Włocławka (WTR rządzi!) i okolic w tym roku, 17 września, odbędzie się JEZIORAK TOUR. Zapraszamy pod nowy adres maratonu w Iławie: www.jezioraktour.com.pl. Jak zapowiedział Wojtek, wkrótce na stronie pojawią się informacje o JEZIORAK TOUR 2011, w tym przebieg tras i inne niezbędne maratończykom wieści z rowerowej Iławy.

W Kotlinie Kłodzkiej się dzieje

Jak zawsze aktywni orgowe z Kotliny Kłodzkiej, Kasia i Andrzej, już w grudniu uruchomili zapisy na KLASYK RADKOWSKI (7 maja) oraz KLASYK KŁODZKI (6 sierpnia). Udział w KK zadeklarowało dotąd niemal 40. uczestników, a w KR aż 50. Czas zaplanować urlop i czym prędzej zapisać się na oba, jak zawsze wspaniałe, sportowe wydarzenia. Przypominamy, że zgodnie z podjętymi z lokalnymi władzami ustaleniami liczbę uczestników KLASYKA RADKOWSKIEGO ograniczono do 380 osób, a KLASYKA KŁODZKIEGO do 500.

Ale nie tylko zapisami żyje Radków i Zieleniec. Przez zimę powstały całkiem nowe logotypy obu imprez. Wstępne projekty już teraz świetnie się prezentują, a niedługo zostaną objawione światu w ostatecznym kształcie. Mamy też dobrą wiadomość dla wszystkich fanów zdobywającego coraz większą popularności Facebooka KLASYK KŁODZKI już tam jest!

To nie koniec doniesień ze sztabów poszczególnych maratonów. Wkrótce kolejna porcja najświeższych wiadomości. Żeby się Wam lepiej i szybciej kręciło na trenażerach. Przynajmniej tym, którzy się ich jeszcze nie pozbyli…

greten

Zdjęcia pochodzą z galerii Żądła Szerszenia 2010 – fot. Daniel i Darek Darowski.

Facebook