Puchar Polski w Szosowych Maratonach Rowerowych 2024 | Puchar Polski Maratończyków w Jeździe Indywidualnej na Czas 2024 | Puchar Polski w Maratonie GRAVEL 2024

Rewal
20-21.04.2024

Gryfice
25-26.05.2024

Radowo Małe
22-23.06.2024

Płoty
20-21.07.2024

Choszczno
08.09.2024

Pniewy
21-22.09.2024
Wiosennie i świątecznie
9 kwietnia 2009
Wiosenne amory Gregory`ego
20 kwietnia 2009
Wiosennie i świątecznie
9 kwietnia 2009
Wiosenne amory Gregory`ego
20 kwietnia 2009

Skarżyskie Towarzystwo Cyklistów

Skarżyskie Towarzystwo Cyklistów istnieje od roku 1999.

Zawiązanie STC, spowodowała tzw. grupa inicjatywna w skład której wchodzili m.in.  Jan Maćkowiak, Zbigniew Cielecki, , Roman Pląsek, Jerzy Zarzycki , Janusz Ordyński i inni. Pierwszym prezesem STC został kol. Jan Maćkowiak, pełniąc tą funkcję przez jedną 4-letnią kadencję. Następnym Prezesem, został wybrany pełniący tą funkcję do chwili obecnej kol. Stanisław Kabała.

Obecnie STC zrzesza ok.70 kolarzy, czynnie działających w sekcjach – szosowej oraz turystycznej. Honorowymi Członkami STC są; m.in.
TOMASZ BROŻYNA , KAZIMIERZ STAFIEJ, ZBIGNIEW PIĄTEK, PAWEŁ CAPAŁA, MIECZYSŁAW ZARZYCKI.

Dopracowaliśmy się kilku cyklicznie odbywających się imprez masowych, o zasięgu ogólnokrajowym oraz regionalnym.

Naszą sztandarową imprezą jest coroczny Skarżyski Rajd Rowerowy, który podobnie jak STC obchodzi w tym roku swoje 10-cio lecie. Jest to niezwykle popularna impreza przyciągająca rowerzystów nie tylko z naszego regionu. Jej niewątpliwym atutem są malownicze trasy prowadzące przez Świętokrzyski Park Krajobrazowy.

Na czterech o różnej długości i trudności trasach, rywalizuje niekiedy ponad 250 rowerzystów w wielopokoleniowym przedziale wieku.

Corocznie przeprowadzamy również imprezy rowerowe o charakterze edukacyjnym, dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych z terenu naszego powiatu.

Byliśmy kilkakrotnie organizatorem „Kryterium Ulicznego Asów”, z udziałem uczestników Mistrzostw Polski Elity. Zwyciężali w nim m.in. Tomasz Brożyna, Piotr Wadecki. Ponadto STC było dwukrotnie organizatorem Mistrzostw Polski w kat. „MASTERS” oraz imprez dla amatorów z naszego regionu.

Każdego roku licznie stawiamy się na wyścigach z cyklu Pucharu Polski w Maratonach Szosowych, kryteriach ulicznych, wyścigach szosowych oraz niezwykle wymagającej imprezie jaką jest Tatry Tour.

Komentarze, zdjęcia, opinie, informacje zamieszczamy na naszej stronie:
www.skarzyskietowarzystwocyklistow.eu.

Wspólne treningi naszej braci szosowej odbywają się przez cały rok nawet przy zaśnieżonych drogach. W kalendarzu przygotowań przed sezonowych znajduje się również coroczny wyjazd na obóz kondycyjny do Calpe.

W tym roku dzięki hojności firm – sponsorów: Batmar, Wtórpol, PGE ZEORK S.A., PGNiG, MPWiK, Polskie Towarzystwo Ubezpieczeń S.A. , Ekoplon S.A., Bank Spółdzielczy w Suchedniowie oraz producentowi „Danielo”, możemy na 10-lecie STC zaprezentować się w nowych strojach.

Jerzy Stępień
Adam Świtalski

Facebook