Puchar Polski w Szosowych Maratonach Rowerowych 2023 | Puchar Polski Maratończyków w Jeździe Indywidualnej na Czas 2023

Radowo Małe
20-21.05

Płoty
17-18.06

Pniewy
29-30.07

Rewal
9-10.09

Gryfice
23-24.09
Kryterium dla Gienka: „Etap – wsparcie”
9 września 2008
PKP Intercity – podróż z TdP
10 września 2008

Szóstego lutego 2004 roku, na Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu – Wydział Architektury Wnętrz i Wzornictwa pani Natalia Kliśko obroniła ciekawą pracę dyplomową związaną z rowerami – „Stajnia rowerowa”. Oddajmy głos autorce projektu:

Stajnia rowerowa jest odpowiedzią na ciągle wzrastający ruch w miastach. W mojej pracy wybrałam cztery miejsca wokół poznańskiego Starego Rynku. Każda ze stajni jest podświetlona – wskazuje miejsce, dokąd dążyć mają rowerzyści.

Konstrukcja stajni jest zaprojektowana dla różnych rowerów – z dużym i małym kołem, o różnych ramach. Każda z „nóg” stajni posiada osłonę, dzięki której rama roweru się nie rysuje. Można także zapiąć rower o ramę, a nie o koło – co jest najlepszym rozwiązaniem. Stałym elementem jest podstawa, która tworzy znak na ziemi. Cała konstrukcja jest demontowalna.

Chcę zwrócić uwagę moją pracą na wartość rowerów. Teraz, gdy nasze środowisko naturalne jest coraz bardziej zatruwane przez spaliny, powinniśmy wybierać środki komunikacji przyjazne dla otoczenia i ułatwiające poruszanie się w mieście. Prośba tylko do władz miasta, aby wreszcie zauważyły, że problem korków można rozwiązać przez budowę parkingów rowerowych.

Akademia Sztuk Pięknych w Poznaniu Wydział Architektury Wnętrz i Wzornictwa
Pracownia Projektowania Produktu
Promotor: Profesor Bogumiła Jung

Kontakt z autorem projektu: neo-o-o@o2.pl

Źródło: wRower.

Facebook