Puchar Polski w Szosowych Maratonach Rowerowych 2023 | Puchar Polski Maratończyków w Jeździe Indywidualnej na Czas 2023

Radowo Małe
20-21.05

Płoty
17-18.06

Pniewy
29-30.07

Rewal
9-10.09

Gryfice
23-24.09
Ultramaraton w Łasku, ale nie w Łasku, czyli tego jeszcze w PP nie było!
11 stycznia 2013
Hello world!
8 lutego 2013

Jak już uprzejmie donosiliśmy Jan Lipczyński i Bogusław Kramarczyk wybierają się na wyścig przez Stany Zjednoczone Ameryki. Oczywiście na rowerze!

Żeby informować na bieżąco o przygotowaniach do tego ultramaratonu oraz o samym udziale w Race Across America (RAAM) powołali do życia stronę raam.pl (klik). Na starcie RAAM obaj nasi herosi staną 15 czerwca 2013 roku, by pokonać trasę 4800 km.

Jak zaznacza Janek: bierzemy udział w wyścigu, w którym zdarzało się, że po przejechaniu 4800 km różnice między wynikami zawodników były sekundowe. O bezpośredniej walce na finiszu nawet nie wspomnę! W RAAM bierze udział zwykle ok. 200 ultramaratończyków z całego świata, startujących w różnych kategoriach. To jest długodystansowy, jak najbardziej wyczynowy wyścig non-stop dla amatorów takich jak Boguś, czy ja, ale także światowej czołówki kolarzy tej specjalności. Wśród solistów jest kilku Austriaków i Szwajcarów, absolutnych zawodowców w tej specjalności. Prowadzą nawet płatne szkoły dla kolarzy-amatorów, organizują wspólne treningi, wreszcie oferują – za słoną opłatą – opiekę trenerską. Należą do nich Christoph Strasser, Reto Schoch, legendarny (zginął tragiczną śmiercią) Jure Robic, czy startujący również w Polsce zwycięzca maratonu w Choszcznie – Simon Ruff. Ostatnie 'newsy’ dotyczące Lance’a Armstronga zamkną mu pewnie tę możliwość, ale jeszcze niedawno zapowiadał on wzięcie udziału w RAAM.

Supermaraton sprawuje nad teamem Janka i Bogdana patronat medialny. Wy również kibicujcie naszym herosom!

Facebook