Puchar Polski w Szosowych Maratonach Rowerowych 2023 | Puchar Polski Maratończyków w Jeździe Indywidualnej na Czas 2023

Radowo Małe
20-21.05

Płoty
17-18.06

Pniewy
29-30.07

Rewal
9-10.09

Gryfice
23-24.09
Koszulka Lidera – projekty konkursowe
4 lutego 2015
Konkurs na projekt koszulki – Wyniki
1 marca 2015

szosa_ilustracja_ok

Nowy magazyn SZOSA patronem medialnym Supermaratonów

Coraz więcej osób w Polsce odkrywa kolarstwo szosowe jako swą nową pasję. Nie sposób też przejść obojętnie obok zdobycia tytułu mistrza świata przez Michała Kwiatkowskiego czy zwycięstwa Rafała Majki w Tour de Pologne. To wszystko skłoniło grupę dziennikarzy do stworzenia czasopisma poświęconego szosowej odmianie kolarstwa.

Podejmujemy wyzwanie stworzenia pisma przeznaczonego dla szerokiej grupy odbiorców, którzy identyfikują się z kolarstwem szosowym i powstającą wokół niego kulturą. To absolutna nowość na polskim rynku wydawniczym. Nadchodzący sezon wydaje się być najodpowiedniejszym momentem na taką premierę – mówi Borys Aleksy, redaktor naczelny i pomysłodawca projektu, wcześniej, podobnie jak reszta zespołu redakcyjnego, związany z Magazynem Rowerowym.

Kolarstwo szosowe pociąga nie tylko przez swą dynamikę, prędkość i heroiczny etos. Jest też dyscypliną niezwykle elegancką, której należy się odpowiednia oprawa. Głównym celem przyświecającym naszej pracy nad „SZOSĄ” jest więc osiągnięcie jak najlepszej jakości, zarówno pod względem merytorycznym, jak i estetycznym. Kładziemy wyjątkowy nacisk na dobór materiałów i estetykę projektu graficznego. Przede wszystkim jednak – współpracujemy z najlepszymi autorami i fotografami w branży – dodaje.

Wizerunek nowego tytułu ma wzmocnić również ścisła współpraca z Michałem Gołasiem oraz Grzegorzem Dziadowcem, twórcą Veloartu, którzy są współzałożycielami projektu.

Misją nowej redakcji jest stworzenie czasopisma kompleksowo traktującego o kolarstwie szosowym i będącego dla czytelników przede wszystkim źródłem inspiracji w rozwijaniu ich pasji. Wynika stąd planowana duża liczba reportaży, wywiadów i opisów zapierających dech w piersiach tras. Nie zabraknie też jednak testów i artykułów poradnikowych.

„SZOSA” będzie dwumiesięcznikiem o objętości 132 stron, wydawanym w nakładzie ok. 10 tys. egzemplarzy. Oprócz papierowego wydania, czasopismo dostępne będzie także w wersji elektronicznej na tablety i smartfony.

W sezonie 2015 „SZOSA” sprawować będzie patronat medialny nad Supermaratonami. W ramach współpracy na każdy maraton ufunduje jedną roczną prenumeratę do rozlosowania wśród Supermaratończyków.

Pierwszy numer „SZOSY” pojawi się w marcu. Więcej informacji o projekcie znajdziecie na stronie internetowej www.magazynszosa.pl.

Facebook