Puchar Polski w Szosowych Maratonach Rowerowych 2023 | Puchar Polski Maratończyków w Jeździe Indywidualnej na Czas 2023

Radowo Małe
20-21.05

Płoty
17-18.06

Pniewy
29-30.07

Rewal
9-10.09

Gryfice
23-24.09
Propozycje Corrateca na przyszły sezon
10 października 2008
Trening z trenażerem
11 października 2008

Mavic, który niecały rok temu ogłosił ostre wejście w strefę obuwia oraz odzieży kolarskiej, wbrew pozorom nie po raz pierwszy będzie sprzedawał pedały ze swoim logo. Firma, która do przyszłorocznej oferty dołożyła szosowe pedały już wiele lat temu sprzedawała takie komponenty.

Co prawda nie były to własne konstrukcje, a jedynie produkty Look’a, ale logo Mavic’a i charakterystyczny żółty kolor były na nich obecne.

W nowej ofercie znajdą się trzy modele, które zostały zaprojektowane już samodzielnie: Race SL Ti, Race oraz najtańszy Avenir. Wszystkie z nich bazują na tej samej koncepcji i sposobie działania, a ich różnica w cenie ma wynikać wyłącznie z rodzaju materiałów zastosowanych do ich budowy.

Najdroższy model, Race SL Ti, będzie wyposażony w tytanową oś, korpus wykonany z aluminium oraz karbonową podkładkę na której spoczywać będzie blok. Waga tego modelu ma wynieść zaledwie 220g. Tańsze odmiany, które w mniejszej ilości korzystają z tak lekkich materiałów, będą ważyć odpowiednio 260 oraz 290g.

Bloki, nazwane DuraCleat, dostępne będą w dwóch wersjach: z luzem bocznym 0° oraz 7°. Siła wpięcia/wypięcia będzie regulowana.

Nowe pedały obracać się będą na trzech łożyskach, dwóch QRM oraz jednym igiełkowym.

Marcel Niezgoda

Źródło: bikeWorld.pl.

Facebook