Puchar Polski w Szosowych Maratonach Rowerowych 2024 | Puchar Polski Maratończyków w Jeździe Indywidualnej na Czas 2024 | Puchar Polski w Maratonie GRAVEL 2024

Rewal
20-21.04.2024

Gryfice
25-26.05.2024

Radowo Małe
22-23.06.2024

Płoty
20-21.07.2024

Choszczno
15.09.2024

Pniewy
21-22.09.2024
Cykliści z Gorzowa Wielkopolskiego
24 marca 2009
Daniel Marszałek zaprasza na nową stronę
29 marca 2009
Cykliści z Gorzowa Wielkopolskiego
24 marca 2009
Daniel Marszałek zaprasza na nową stronę
29 marca 2009

Szpieg z Gór Kocich został przez wyspecjalizowane służby wywiadowcze namierzony i ujęty. Poddany wyrafinowanym torturom zaczął sypać. Rewelacje, które nam przekazał jeżą włos na głowie nawet tym, którzy osiągnęli najwyższy możliwy współczynnik opływu. Innym włosie podnosi się na nieogolonych łydkach…

Kto ma wszystko wygolone to nie wiem, co może w tej sytuacji zrobić? Posłuchajcie, poczytajcie, przekażcie dalej… Niechaj się podnosi adrenalina, testosteron i takie tam. Poniżej wyjątki z raportu sporządzonego przez przesłuchujących szpiega.

Sławą cieszyć się musi i estymą wielką trzebnicki maraton. To jedyne wytłumaczenie tego, co będzie się pod koniec kwietnia działo pod Winną Górą, Kociakiem zwaną. W tym roku swoją obecnością „Żądło Szerszenia” zaszczycą goście wyjątkowi, którzy w III Trzebnickim Maratonie Rowerowym wystartują jako „grupa mistrzowska”.

Jej nieformalnym kapitanem jest Henryk Charucki, który w roku 1979 zwyciężył w Tour de Pologne. Dla nikogo nie jest tajemnicą, że to nie jedyny sukces, jaki ma w swoim sportowym dorobku. Szerokiej rzeszy zapalonych rowerzystów znany jest również jako właściciel najpopularniejszego na Dolnym Śląsku sklepu rowerowego. Od początku istnienia trzebnickiej imprezy hojnie wspiera organizatorów przekazując do rozlosowania wśród maratończyków cenne nagrody.

W tym roku wśród upominków znalazły się m.in. markowe koła, a dodatkowo Henryk Charucki skrzyknął swoich kolegów, równie jak on utytułowanych kolarzy szosowych i w ten sposób na starcie „Żądła” staną takie wybitne gwiazdy polskiego kolarstwa jak Zbigniew Krawczyk, Jan Brzeźny, Jan Faltyn, Krzysztof Lenkowski, Ryszard Wrona, Zbigniew Szczęsny, Grzegorz Fajkowski, Henryk Sobala oraz Leszek Jakuć. Oczywiście również sam Henryk Charucki. (Rebe, weź swój zeszyt z autografami, na pewno Ci się przyda. Sama kupię sobie ze cztery 100-kartkowe!).

W rozmowie w cztery oczy przedstawicielka redakcji naszego portalu poprosiła NadSzerszenia Zenona o komentarz. Z wrażenia nie był w stanie wydusić z siebie słowa. Opierał się tylko o swoje liczne rowery i ciężko oddychał. Wreszcie powiedział: To dla nas i dla naszego miasta wielki zaszczyt. Warto jednak podkreślić, że choć jako organizatorzy czujemy się tym faktem wyróżnieni, równie miło będzie nam gościć ponad pół tysiąca maratończyków. Tak liczna frekwencja zobowiązuje. Mam nadzieję, że nie zawiedziemy oczekiwań żadnego z uczestników „Żądła”, również naszych gości specjalnych.

Z informacji, jakie szpionowi oraz redakcji naszego portalu przekazał NadSzerszeń wynika, że „grupa mistrzowska” wystartuje jako pierwsza. Każdy więc będzie miał okazję jeśli nie dopędzić, to na pewno gonić mistrzów. Startujące bezpośrednio po tej specgrupie panie liczą, iż utytułowani kolarze zaczekają, aż damy raczą ich minąć.

Czy tak się stanie okaże się już w ostatni weekend kwietnia.
W imieniu Szerszeni serdecznie zapraszamy!

greten

P.S. Szpion przeżył przesłuchanie, następnie zbiegł z miejsca odosobnienia i najprawdopodobniej nadal szpieguje w Górach Kocich, uważnie przyglądając się działaniom organizatorów „Żądła Szerszenia”.

Facebook