Puchar Polski w Szosowych Maratonach Rowerowych 2023 | Puchar Polski Maratończyków w Jeździe Indywidualnej na Czas 2023

Radowo Małe
20-21.05

Płoty
17-18.06

Pniewy
29-30.07

Rewal
9-10.09

Gryfice
23-24.09
Koniec kolarskiego cyklu Pro Tour
16 lipca 2008
Campa jak Ferrari
17 lipca 2008

Organizatorzy maratonu Tatry Tour zapraszają

Po wejściu Czech, Węgier, Polski i Słowacji do Unii Europejskiej, konieczne stało się lepsze i głębsze poznanie sąsiadów w dziedzinie sportu włączając w to kolarstwo. Po długim namyśle zdecydowaliśmy się zorganizować, przy udziale władz lokalnych, otwarte Mistrzostwa Europy Środkowej w kolarstwie szosowym i MTB.

Mistrzostwa te są dla wszystkich, którzy lubią współzawodnictwo na rowerze, począwszy od turystów a skończywszy na wyczynowcach, w wieku od 16 do 55 lat. Nazwa tych mistrzostw – ekstra specjalne – jest nazwą szczególną dla miejsca, gdzie się one odbywają.

Maraton szosowy: Tatry Tour, jest pierwszym w Europie Środkowej, którego trasa przebiega przez dwa kraje.  Celem organizatorów, sponsorów i partnerów medialnych jest pobudzenie dużej środkowoeuropejskiej rodziny kolarskiej. Mamy nadzieję, że zdobywcy strojów mistrzowskich będą coraz lepsi a pozostali doświadczą ciekawych przeżyć sportowych w przepięknym otoczeniu Tatr Wysokich.

Organizatorzy przewidują dwa dystanse, na których przebiegać będzie rywalizacja: 100 km oraz 212 km. Start i meta w Popradzie. Szczegóły na temat imprezy, trasa, mapy oraz zapisy na stronie organizatora.

Źródło: Tatry Tour

Facebook